Spoločnosť Apple prezentovala MagSafe ako unikátny spôsob nabíjania. Hlavný benefit tvoria silné magnety, ktoré udržia zariadenie a v mnohých situáciách zabezpečia zvýšený komfort používania. No a aj keď je to niečo „špeciálne“, principálne to funguje rovnako ako systém Qi. Nabijete s ním aj Android.

MagSafe nabíja Android

Na internete sa objavilo video, ktoré prekvapilo mnohých používateľov. Leaker L0vetodream ukázal, ako môžete nabíjať Android prostredníctvom MagSafe. Na snímok bol použitý skladací smartfón Samsung Galaxy Z Flip, predstavený začiatkom roka.

Aj keď to niektorým ľuďom mohlo prísť divné, vysvetlenie je úplne logické. Apple prepracovalo technológiu Qi tak, aby bola v prípade použitia s iPhonom 12 sofistikovanejšia. Jej základné princípy sú ale rovnaké.

Inými slovami, na MagSafe môžete pripojiť čokoľvek, čo podporuje Qi a tomuto zariadeniu sa doplní batéria. Systém pripínania na zadné telo ale nebude fungovať správne a rýchlosť by mala byť obmedzená na 7,5W. Zariadenia s Androidom podporujú oveľa vyššie hodnoty.

Reakcie pod videom na seba nenechali dlho čakať. Mnohí používatelia v komentároch uviedli, že svoje iPhony nabíjajú s Qi podložkami od Samsungu. V niektorých situáciách je teda naozaj jedno, od ktorého výrobcu daná technológia pochádza. Vo výsledku vám poskytuje úplne rovnaký pôžitok a pridanú hodnotu.

Ak ale vlastníte Android, MagSafe vám k nemu neodporúčame. Jeho „špecialitou“ sú silné magnety a nie schopnosť nabíjať zariadenie bezdrôtovo. To zvládne akákoľvek nahráda od výrobcov tretích strán za polovicu ceny.

https://twitter.com/L0vetodream/status/1318097123456380928
Prečítajte si tiež  Toto je nová MagSafe nabíjačka pre iPhone od Anker. Má obrovskú kapacitu batérie a je lacnejšia ako originál od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.