Spoločnosť Apple začala rozposielať prvé kusy bezdrôtovej nabíjačky MagSafe. Na sociálnej sieti Twitter sa behom niekoľkých hodín objavilo viacero príspevkov a fotografií. Bezprostredne na to prišiel aj prvý unboxing.

MagSafe balenie a dizajn

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple pracuje na iPhone bez adaptéra. Zariadenia sa dočkáme v roku 2021 alebo 2022 a MagSafe má byť „predpríprava“. Nabíjačku si môžete zakúpiť v samostatnom predaji za cenu 45€. Zdá sa, že technologický gigant na nič nečaká a už v týchto chvíľach vybavuje prvé objednávky. Zákazníci sa chvália fotografiami.

O následujúce video sa postaral DerDaku. Zobrazuje jednoduchú bielu krabičku s elegantným dizajnom a obrázkom príslušenstva. Podobné balenie môžete poznať napríklad z originálnych lightning káblov.

Po otvorení neočakávajte žiadne prekvapenie. Apple sa snaží byť ekologické a tak vo vnútri nenájdete nič iné, než striebornú nabíjačku v recyklovateľnom papierovom skelete. MagSafe je zakončený koncovkou USB-C. Ak nevlastníte kompatibilný adaptér, vo voľnom predaji stojí 25€ (20W Power Adapter).

Samotný dizajn je veľmi elegantný a štíhly, Apple kombinuje hliník a plastový materiál uprostred. Vypracovanie pôsobí solídne a už teraz sa tešíme, ako si ho vyskúšame na vlastnej koži. Rozmery sú podstatne väčšie ako u nabíjačky pre hodinky Apple Watch.

Ako môžete vidieť na konci videa, autor MagSafe vyskúšal na aktuálnom iPhone (pravdepodobne šlo o model 11 Pro). Dobíjanie batérie funguje aj cez kryt. Otázne však ostáva, do akej miery bude efektívne.

V galérii vyššie si môžete pozrieť fotografie špeciálneho MagSafe púzdra pre iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Postaral sa o ne Filip Chudzinski, vývojár aplikácie Apple Watch Bandbreite. Do komentára nám napíšte, čo si o tejto novinke myslíte vy. Za nás je to super (no trochu drahý) nápad. Na MagSafe sa každopádne tešíme.

Prečítajte si tiež  Kúpte si inteligentné vložky do topánok a spárujte ich s iPhonom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.