Samsung Galaxy S21 unikol na internet

Podujatie Samsung Galaxy Unpacked sa bude konať zajtra, avšak my tu máme predčasné „rozbaľovanie“ novej vlajkovej lode, Galaxy S21 už dnes. O všetky obrázky sa postaral známy leaker Evan Blass, ktorý ich zverejnil prostredníctvom tweetu. Ako môžete vidieť, vďaka tomuto zlyhaniu poznáme skoro všetko, čo sa týka najväčšieho konkurenta iPhonu 12.

Informácie ohľadom absencie nabíjačky v balení sa objavili na internete už niekoľkokrát. Nikdy však neboli také priame, ako práve teraz. Juhokórejský gigant sa teda inšpiroval spoločnosťou Apple a svoje nové smartfóny bude dodávať bez adaptéra.

V rámci marketingových materiálov to komunikuje takto: „Samsung Galaxy S21 + 5G je dodávaný s tým, čo potrebujete – dátovým a nabíjacím USB-C káblom, kolíkom na vyberanie SIM karty a príručkou pre rýchly štart. Je to iba ďalší spôsob, ako byť šetrnejší voči životnému prostrediu.“

Kritika Applu za rovnaký krok len 3 mesiace dozadu

V podstate by na tom nebolo nič zlé, keby tieto texty nezverejnil práve Samsung. Firma sa obula do Applu len niekoľko minút po predstavení iPhonu 12. V rámci októbrovej konferencie technologický gigant (Apple) vysvetlil, že nabíjačky už nebude dodávať ku žiadnemu zo svojich iPhonov, čo je krok prispievajúci k šetreniu planéty.

Na Facebookovej stránke Samsungu sa vzápätí objavila fotografia nabíjačky s textom „Zahrnuté vo vašom Galaxy„. To však od nového roka evidentne neplatí a v tejto chvíli sa už ani nečudujeme, prečo firma z niektorých stránok spomínanú fotografiu stiahla.

Samsung Galaxy S21 príde zrejme bez nabíjačky v balení

V tomto bode si dovolíme doplniť, že Samsung vám pri predobjednávkach pošle hneď dva produkty navyše. Prvým sú slúchadlá EarBuds Live a druhým prívesok Galaxy SmartTag.

Na jednej strane je to pekný bonus, no na stane druhej vzniká otázka, či si týmto výrobca trochu neprotirečí. Predsa len ide o ďalšie zariadenia, ktoré sa k používateľom dostanú bez otázky, či ich vôbec potrebujú a tým sa zaťažuje životné prostredie.

Nový Samsung Galaxy S21, S21+ a S21+ Ultra príde už zajtra vo veľkostiach 6,2″ až 6,8″. Prvé dva menované modely dostanú plochý displej a drahšia verzia zakrivenú obrazovku.

Rozdiely sa budú nachádzať aj v zadnej časti a to v oblasti fotoaparátov. Zatiaľ čo štandard získa tri šošovky, vlajková loď bude mať až štyri šošovky s 10MP super-teleobjektívom (10x zoom), 108 MP hlavným snímačom, 12 MP ultraširokouhlým objektívom a 10MP teleobjektívom (3x zoom). Tak isto bude prítomné aj laserové automatické zaostrovanie. Viac sa dozvieme o niekoľko hodín.

Prečítajte si tiež  Nový macOS Monterey má prvý problém. Dôvodom je konektivita USB rozšírení

Napíšte nám do komentára, čo si o tom všetkom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here