Samsung Galaxy S21 s plastovým zadným telom

V posledných rokoch si výrobcovia nedávajú záležať len na tom, ako ich smartfóny vyzerajú, ale aj na tom, z čoho sú vyrobené. Prémiové materiály sa dostali aj do nižších sfér a pri vlajkových lodiach s nimi rátame už automaticky. V roku 2021 môže ale Samsung Galaxy S21 (konkurent pre iPhone 12) nepríjemne prekvapiť. Opäť sa očakáva sa plastové telo.

Posledný únik odhaľuje viaceré podrobnosti o juhokórejskom zariadení. K dispozícii má byť v troch verziách (S21, S21+ a S21 Ultra), pričom základ poskytne 4 farby: Phantom Violet, Phantom Grey, Phantom White a Phantom Pink.

Technologický gigant sa evidentne nepoučil z vlastných chýb a plánuje tu použiť rovnako lacný materiál pre zadnú časť, ako pri Samsungu Galaxy Note 20. Plast už nie je v móde a oveľa lepším riešením by mohol byť hliník alebo sklo. Výrobnú cenu by to ovplyvnilo v centoch…

Samsung si však ide po svojom a ráta s ním aj pri základnej verzii Galaxy S21. Tu si len dovolíme pripomenúť, že posledný plastový iPhone, bol model 5C z roku 2012 (a nebol moc úspešný).

Ak si vyberiete drahšie prevedenia, tu už môžete rátať so sklom (aj keď je to zatiaľ iba špekulácia). Aby sme však boli fér, pre potencionálnych záujemcov máme dobré správy.

Samsung Galaxy S21 bude podľa všetkých únikov lacnejší (v porovnaní s predchodcom). V niektorých prípadoch sa bavíme o stovkách eur. Tým by mohol narobiť problémy v rámci konkurenčného boja.

Tolerovali by ste pri takejto triede plastové telo, alebo si myslíte, že by tu patril iný materiál? Svoje názory nám napíšte do komentára.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple! (4.6.2015)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJxda-developers
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.