Spoločnosť Samsung predstavila smartfón Galaxy S23 Ultra, pri ktorom si nedala záležať len na špičkových technológiách ale aj na odolnosti. Výrobca sa hneď počas predstavenia pochválil tým, že tento smartfón disponuje krycím sklom Gorilla Glass Victus 2. To by malo zvládnuť skutočne tvrdý pád z jedného metra na betón a z dvoch metrov na asfaltovú cestu. Ochranu voči škrabancom má ale evidentne mizernú.

Na Twitteri sa v uplynulých dňoch objavil príspevok, v ktorom sa používateľ úplne nového smartfónu sťažuje, že ani nie po 24 hodinách nosenia nového Samsungu Galaxy S23 Ultra vo vrecku sa na jeho displeji objavili menšie ale aj väčšie vlásočnicové škrabance, ktoré pochopiteľne nie sú pekné. Veď toto zariadenie na Slovensku štartuje na cene 1 210 € a za tieto peniaze ľudia vyžadujú TOP kvalitu.

Pochopiteľne, tvrdenia autora príspevku nie je možné nezávisle overiť no fakt, že Samsung Galaxy S23 Ultra ľahko poškriabete už potvrdili aj testy, ktorým sme sa venovali tu. V porovnaní s iPhonom 14 toho zariadenie zvláda ešte o čosi menej a ak si ho plánujete zaobstarať, úplne prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je investícia do kvalitného temperovaného sklíčka. To zariadenie ochráni nielen pred rozbitím, ale hlavne pred škrabancami.

Podobný problém mala aj spoločnosť Apple 

A hoci to v tejto chvíli vyzerá tak, že Apple je jasným víťazom odolnosti displeja voči škrabancom, nie je to celkom pravda. Áno, iPhone 14 síce zvládne viac, no rozdiel je to relatívne zanedbateľný. Pokiaľ by ste ho používali rovnakým spôsobom, podobné vlásočnicové škrabance sa vám na ňom skôr či neskôr určite objavia.

Problém je v tom, že ochrana Gorilla Glass Victus 2 ako aj Ceramic Shield od Apple sa zaoberá predovšetkým ochranou zariadenia pred rozbitím. Škrabance na displejoch teda môžu vzniknúť pomerne jednoducho a to aj vtedy, keď ich nosíte v prázdnom vrecku. Niekedy sa doň totiž dostanú aj nečistoty, prachové častice či mikroskopické kovové piliny, ktoré sa vedia postarať o nepeknú šarapatu na displeji.

Loopi
REKLAMA

Rovnako tak platí, že by ste si mali dávať pozor, keď nosíte v jednom vrecku dva smartfóny. Sami máme negatívnu skúsenosť s tým, že fotoaparáty dokážu poškriabať displej, nakoľko sú vyrobené z tvrdších materiálov (napríklad zafír). A to každého nenapadne.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prekoná každý Android na kilometre ďaleko. Výkon čipu A17 Bionic unikol na internet a je extrémny

No a keď už sa vám displej na vašom iPhone alebo Samsungu Galaxy S23 Ultra poškriabe, existujú metódy, pomocou ktorých môžete škaredé nedokonalosti odstrániť. Oveľa jednoduchšie je ale kúpiť tvrdené sklo za pár eur a mať svätý pokoj.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -