V technologickom svete nie je výnimočné, že sa jeden výrobca opakuje funkciami, dizajnom či materiálmi po druhom. Presne toto by sa malo odhorať v najbližších mesiacoch, keď Apple predstaví svoj iPhone 15 Pro s titánovým rámom. Podľa portálu Phonearena čaká rovnaké vylepšenie zhruba o pol roka neskôr aj jeho najväčšieho konkurenta, Samsung Galaxy S24 Ultra.

O celý únik sa postaral známy leaker Ice Universe. Ten na sociálnej sieti X uverejnil obrárok periodickej tabuľky prvkov, ku ktorému doplnil popis „22“. Autor príspevku sa týmto spôsobom snažil naznačiť, že spoločnosť Samsung použije začiatkom roka 2024 titánovú konštrukciu pri svojom vlajkovom smartfóne s označením Galaxy S24 Ultra. Bude sa tak „opičiť“ po Apple.

Súčasný Samsung Galaxy S23 Ultra používa odlišnú konštrukciu, ako iPhone 14 Pro. Juhokórejský výrobca sa spolieha na hliníkový rám s mimoriadne vysokou odolnosťou, zatiaľ čo v americkom Cupertine stavili na nehrdzavejúcu oceľ.

Titán má však ešte lepšie vlastnosti. Je výrazne pevnejší a tvrdší, ako hliník a rovnako dokáže lepšie odolávať vysokému tlaku, alebo korózii. V neposlednom rade vyzerá jeho použitie na smartfóne oveľa prémiovejšie, čo sa snažia výrobcovia zúžitkovať najmä pri zariadeniach s vysokou obstarávacou cenovkou.

Samsung Galaxy S24 Ultra by mohol byť s titánovým rámom drahší. Platí to aj pre iPhone 15 Pro Max

Rovnako však treba spomenúť, že titán je aj výrazne drahší ako hliník a to sa môže negatívne prejaviť na predajnej cene zariadení. Samsung Galaxy S23 Ultra sa dnes predáva oficiálne od 1 399 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 960 €.

Nástupca by mohol ale z dôvodu tejto inovácie zdražieť aj o 100 či 200 eur, na základe čoho by štartoval na hranici 1 499 €, respektíve 1 599 €. Nutné je však druhým dychom zmieniť, že aj spoločnosť Apple plánuje zdražovať svoj iPhone 15.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Vlajková loď s označením iPhone 15 Pro Max a 256 GB základným úložiskom by sa mohla na Slovensku oficiálne predávať od 1 699 €. Apple vraj môže zdražieť aj o 250 €. Dôvodom má byť práve použitie hliníkovej konštrukcie, ako aj oveľa sofistikovanejšieho kamerového modulu s periskopom.

iPhone 15 bude ľahší, Samsung nie

Samsung vs iPhone
Zdroj: YouTube / Santertainment Indonesia

Či už sa vám zdá titánový rám v smartfóne, ako zbytočný luxus, netreba zabúdať aj na jeho pozitívne vlastnosti. To, že je tento materiál odolnejší ako hliník alebo oceľ zužitkujete v situáciách, kedy dôjde k nehode a zariadenie vám spadne na zem. Budete mať skrátka väčšiu šancu, že sa jeho sklenená konštrukcia neporuší a neobjavia sa na nej žiadne praskliny či iné poškodenia.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako budú vyzerať nové obaly pre iPhone 13

Rovnako tak má titán ešte jednu pozitívnu vlastnosť a tou je nízka váha. iPhone 14 Pro Max patrí medzi najťažšie smartfóny na svete, nakoľko má 240 gramov. Samsung Galaxy S23 Ultra je na tom o málo lepšie, no s váhou 234 gramov nejde o žiadnu výhru.

Phonearena poznamenáva, že iPhone 15 Pro Max bude s titánovým rámom určite ľahší, no pri Samsungu Galaxy S24 Ultra to platiť nemusí. Titán je totiž hustejší, ako hliník, čo znamená, že vo finále môže vážiť ešte viac. Samozrejme, o všetkom môže rozhodnúť aj hrúbka materiálu či spôsob jeho použitia v konštrukcii smartfónu.

Samsung Galaxy S24 Ultra by mal okrem titánového rámu priniesť aj prepracované zadné fotoaparáty, rýchlejšie nabíjanie s väčšími akumulátormi, procesor Snapdragon 8 Gen 3 (alebo nový čip Exynos) či 144 Hz obrazovku. Predstavenie zariadenia je v súčasnosti plánované na január / február 2024.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -