Vyzerá to tak, že v roku 2023 sa stretneme s trendom, o ktorom nechce počuť snáď žiaden fanúšik spoločnosti Apple. Pokiaľ máte radi vlajkové lode a plánujete si kúpiť pripravovaný iPhone 15 Pro Max, podľa najnovších indícií, o ktorých informoval Macrumors, si za novinku nepríjemne priplatíte.

Odhaduje to známy analytik Jeff Pu zo spoločnosti Haitong International Securities, ktorý je vo svojom odvetví mimoriadne presný. Podľa jeho názoru bol minuloročný iPhone 14 Pro Max na výrobu podstatne lacnejší, ako jeho nástupca, ktorý príde na trh o niekoľko mesiacov. Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa to musí prejaviť na finálnej cene.

A ak sa pýtate, ktoré komponenty budú drahšie, odpoveď je taká, že skoro všetky. Je síce pravda, že iPhone 15 Pro Max dostane rovnaký displej, ako iPhone 14 Pro Max a zrejme sa nebude meniť ani hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 megapixelov, hoci nejaké tie protichodné informácie sa už v kuloároch objavili (nechajme sa prekvapiť). Udejú sa tu však iné, oveľa dôležité zmeny, za ktoré bude treba zaplatiť.

iPhone 15 Pro Max bude mať drahé komponenty 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Technizo

Spomeňme napríklad prítomnosť periskopického objektívu, ktorý by mal konečne sprístupniť 5x až 6x optický zoom a oveľa lepší digitálny zoom. Je síce pravda, že samotná výroba periskopu má byť relatívne lacná, no ku tejto cene treba prirátať aj náklady spojené s jeho vývojom, testovaním a zakomponovaním do zariadenia.

Rovnako tak bude mať iPhone 15 Pro Max USB-C port, mierne zaoblené telo, ktoré by mohlo byť vyrobené z titánu a tiež novú generáciu procesora A17 Bionic s extrémnym výkonom. V neposlednom rade by na produkciu mohli byť náročnejšie aj nové väčšie batérie, ktoré ponúknu oveľa viac kapacity a lepšiu výdrž na jedno nabitie.

Samozrejme, v iPhone 15 Pro Max budú aj iné drahé inovácie, ktoré si vypýtajú svoju daň na zvýšených produkčných nákladoch. Apple sa pri tom určite nebude chcieť vzdať svojej tradične vysokej marže a preto tieto náklady prenesie na používateľov.

Toľkoto môže stáť základný iPhone 15 Pro Max

Zatiaľ čo iPhone 14 Pro Max začínal v čase uvedenia na trh na cene 1 449 €, no dnes ho po kliknutí na tento odkaz zoženiete už od 1 110 €, jeho nástupca môže byť drahší o cca 100 – 150 €. Vo výsledku tak zaň zaplatíte buď 1 549 € alebo 1 599 €.

Prečítajte si tiež  iPad Air M1 kúpite v zľave za fantastickú cenu. Oplatí sa viac, ako model s čipom M2?

Drobným „bolestným“ má byť aspoň o niečo vyššia základná pamäť. Kým dnes iPhone 14 Pro Max začína so 128 GB úložiskom, o pár mesiacov by sme si mali vedieť kúpiť iPhone 15 Pro Max už s minimálne 256 GB úložiskom.

Apple chce do konca roka vyrobiť desiatky miliónov iPhonov 15

Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple tak nejako očakáva, že iPhone z modelovej rady „Pro“ bude opäť tým úspešnejším, hoci aj základné prevedenia iPhone 15 a iPhone 15 Plus majú byť po technickej stránke konečne zaujímavé.

Loopi Eco Case
Reklama

Jeff Pu sa domnieva, že spoločnosť Apple vyrobí v druhej polovici roka 2023 až 84 miliónov kusov zariadení zo série iPhone 15, pričom každý jeden z nich už bude mať štandardne USB-C port, Dynamic Island vo vrchnej časti displeja a tiež zmeny v oblasti dizajnu.

Uvidíme teda, či sa tieto analytické odhady stanú skutočnosťou. Čo si myslíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -