Spoločnosť Samsung si pre svojich zákazníkov už na začiatok roka 2024 chystá jedno veľké prekvapenie. Juhokórejský technologický gigant nám totiž predstaví úplne novú sériu smartfónov Galaxy S24, ktorá by mala mať zaujímavý hardvér, vylepšený dizajn a tiež funkcie umelej inteligencie.

Hlavným cieľom Samsungu Galaxy S24 bude konkurovať iPhonu 15 / 15 Pro od spoločnosti Apple. A keďže to výrobca nechce podceniť v ani jednom aspekte, rozhodol sa, že jeho zariadenie bude mať kompaktnejšie rozmery. Bližšie o tom informoval leaker Ice Universe na sociálnej sieti X (bývalý Twitter).

V jeho úniku sa spomína konkrétne najdostupnejší model série Galaxy S24, ktorý by mal mať podľa všetkého 6,2″ uhlopriečku. Už v tomto smere mierne predbehne iPhone 15, ktorý má zanedbateľne menší 6,1″ displej.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Zariadenie však bude mať výhodu aj iných oblastiach. Hoci má mať prakticky zhodné rozmery 70,6 mm x 147 mm ako iPhone 15, ktorý má 70,6 mm x 146,6 mm, jeho telo bude citeľne štíhlejšie. 

Zatiaľ čo Samsung Galaxy S24 má mať celkovú hrúbku iba 7,6 mm, iPhone 15 má dnes až 8,25 mm. Je zaujímavé, ako sa priority výrobcov v tomto smere menia. Pred desiatimi rokmi sa Apple aj jeho konkurenti snažili vyrábať čo možno najtenšie smartfóny no dnes už to pri ich vývoji nebýva tá najdôležitejšia požiadavka.

V neposlednom rade tiež treba spomenúť, že Samsung Galaxy S24 má mať zrejme aj tenšie (čierne) rámiky okolo displeja a dokonca výrazne nižšiu váhu. Kým iPhone 15 váži 187 gramov, Samsung Galaxy S24 by mal v tomto smere dosahovať iba 168 gramov.

Otázne však zostáva, či tieto výhody budú pre potencionálnych záujemcov natoľko lákavé, aby Samsung Galaxy S24 uprednostnili pred iPhonom 15.

Netreba totiž zabúdať, že tu stále bude bežať operačný systém Android a to je pre veľa zákazníkov Apple no-go zóna.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S24 s novou funkciou okopíruje iPhone: Bude však fungovať lepšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -