Spoločnosť Samsung delí už len niekoľko týždňov od chvíle, kedy nám predstaví svoje nové smartfóny v rámci série Galaxy S24. Na internete sa siahlodlho špekuluje o tom, že zariadenia prídu na trh už v polovici januára 2024, pričom teraz portál WindowsReporter zverejnil aj (údajne) oficiálne rendery. Ide o najväčšieho konkurenta pre iPhone 15, ktorý bol predstavený v septembri 2023.

Samotný únik približuje okrem renderov aj rôzne zaujímavé detaily, ktoré sa týkajú napríklad farebných prevedení. Samsung Galaxy S23 by mal byť k dispozícii vo verziách Amber Yellow (žltá), Cobalt Violet (fialová), Marble Grey (sivá) a Onyx Black (čierna). Portál tiež potvrdil, že vlajková loď Samsung Galaxy S24 Ultra dostane titánový rám rovnako, ako iPhone 15 Pro / 15 Pro Max a k dispozícii bude v mierne odlišných odtieňoch, ako dostupnejšie modely Galaxy S24 a Galaxy S24+.

Samotný Samsung sa v roku 2024 pohrá aj s dizajnom, hoci nedôjde ku žiadnym výrazným zmenám. Ak si kúpite Galaxy S24 Ultra, tešiť sa môžete na hranatejšie tvary a úplne plochý displej.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dostupnejšie verzie budú mať potom tenšie rámčeky okolo displeja. Tvary aj dizajnový jazyk však zostane veľmi podobný, ako pri súčasných modeloch Galaxy S23. Samsung razí v tomto smere úplne rovnakú cestu, ako spoločnosť Apple.

Samsung Galaxy S24 a jeho bohatá hardvérová výbava 

Cieľom spoločnosti Samsung je postaviť jeden z najlepších smartfónov súčasnosti, pričom parametre prémiovej triedy musí spĺňať aj najlacnejší model Galaxy S24. Aj preto pri ňom môžeme automaticky počítať so 6,2″ OLED displejom s vysokým Full HD+ rozlíšením, ktorý bude doplnený aj o 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Okrem iného bude mať Galaxy S24 aj 4 000 mAh akumulátor a bude podporovať 25 W nabíjanie.

Pokiaľ si naopak vyberiete väčší a drahší Samsung Galaxy S24+, tešiť sa môžete na 6,7″ OLED displej s ešte vyšším QHD+ rozlíšením. Toto zariadenie má mať až 4 900 mAh akumulátor, 8 GB RAM a procesor Exynos 2400 alebo Snapdragon 8 Gen 3 (v závislosti od trhu). Rovnakú čipovú sadu bude podporovať aj lacnejší model.

Prečítajte si tiež  S týmto krytom môžete ponoriť iPhone do 60 metrov. Vďaka apke bude fungovať, ako potápačský počítač

V neposlednom rade si zákazníci budú môcť vybrať najväčší a najdrahší Samsung Galaxy S24 Ultra, ktorého OLED displej dostane až 6,8″ uhlopriečku a akumulátor má dosahovať extrémnych 5 000 mAh. Podľa únikov môže mať tento model výhradne čip Snapdragon 8 Gen 3 a dodávaný bude buď s 8 GB alebo 12 GB RAM v závislosti od úložiska. Výhodou prémiového modelu bude aj podpora 45 W nabíjania.

A keď už sme spomenuli úložisko, najlacnejší Galaxy S24 by sa mal predávať v 128 GB, 256 GB a 512 GB verzii, drahší Galaxy S24+ kúpite už iba s 256 GB alebo 512 GB pamäťou a vlajková loď Galaxy S24 Ultra by mala disponovať rovnakými číslami, avšak doplnená bude aj o vrcholové 1 TB úložisko.

Samsung Galaxy S24 Ultra bude v tomto smere horší, ako Galaxy S23 Ultra

Z úniku je tiež zrejmé, že ak si zaobstaráte Samsung Galaxy S24 Ultra, v zadnej časti nájdete až štvoricu snímačov, pomocou ktorých budete môcť zachytávať okolitý svet v tej najvyššej možnej kvalite.

Primárna kamera bude opäť disponovať až 200 Mpx rozlíšením, no prepnúť si budete môcť aj na 12 Mpx širokouhlý objektív, 10 Mpx teleobjektív s trojnásobným optickým zoomom alebo 50 Mpx teleobjektív s päťnásobným optickým zoomom.

Áno, čítate správne. Samsung sa pravdepodobne vzdá 10x optického priblíženia, ktoré dnes ponúka Galaxy S23 Ultra. Zariadenie tým degraduje na úroveň, na ktorej je dnes jeho hlavný konkurent iPhone 15 Pro Max.

Je to trochu zvláštne rozhodnutie, no informujú o ňom viaceré nezávislé úniky. Pravdepodobne teda bude pravdivé. Žeby ten 10x optický zoom predsa nedával v praxi až taký zmysel a neoplatí sa ho do zariadenia dávať? Uvidíme, ako sa ku tomu vyjadrí Samsung.

Chýbať nebude ani umelá inteligencia 

Ešte začiatkom novembra sme vás informovali o tom, že juhokórejský gigant v jednej veci totálne predbehol spoločnosť Apple. Samsung totiž predstavil svoj vlastný model generatívnej umelej inteligencie, ktorý nazval Gauss.

Firma ho v tejto chvíli ešte nepoužíva v žiadnom svojom oficiálnom produkte, no to by sa malo už začiatkom roka 2024 zmeniť, keď s ním príde na trh práve Samsung Galaxy S24 (v rámci každého modelu).

Prítomnosť generatívnej AI, ktorá dokáže pracovať priamo na zariadení by mohla byť dosť dobrým dôvodom na to, aby si zákazník vybral Galaxy S24 a nie iPhone 15.

Spoločnosť Apple však zareaguje pomerne rýchlo, nakoľko podobné inovácie by sa mali objaviť už v operačnom systéme iOS 18, respektíve v jeho priamom prepojení s iPhonom 16. Technologický gigant z Cupertina teda na túto inováciu Samsungu odpovie o cca pol roka neskôr. Viac nám ukáže až čas.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať najväčší konkurent pre iPhone 12 Pro Max - Samsung Galaxy Note 20 Plus.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -