Divízia Mobile Experience spoločnosti Samsung vytvorila tím na vývoj nového aplikačného procesora pre smartfóny. Vďaka novým čipom chce firma vylepšiť svoju pozíciu na konkurenčný boj proti Apple Silicon.

Spoločnosť Samsung sa v súčasnosti spolieha na divíziu System LSI, ktorá vyrába čipy Exynos používané v smartfónoch Galaxy. Medzi ďalších dodávateľov pre divíziu Mobile Experience patria spoločnosti Mediatek alebo Qualcomm. Táto divízia je zodpovedná za riadenie činností spoločnosti v oblasti smartfónov. Nový tím aplikačných procesorov bude práve jej súčasťou.

Samsung chce vyvíjať vlastné čipy

Tím bude viesť výkonný viceprezident Choi Won-Joon, ktorý do mobilného biznisu spoločnosti Samsung prišiel v roku 2016 zo spoločnosti Qualcomm. Je možné, že nový tím by mohol pomôcť optimalizovať rad Exynos pre ďalšie generácie zariadení. Pravdepodobnejšie je, že Samsung chce vyvíjať vlastné procesory,  podobne ako čipové sady z produkcie spoločnosti Apple.

Čip vyrobený 5nm technológiou v ruke
Zdroj: Bloomberg

Rad smartfónov Samsung Galaxy S22 trpel problémami s výkonom a na optimalizáciu si vyžiadal aktualizáciu softvéru, ktorá výkon čipu priškrtila. Príčinou problémov boli údajne čipy Exynos, preto sa firma rozhodla pre model Galaxy S23 použiť čip Snapdragon od spoločnosti Qualcomm.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vraj ukradlo názov „iPhone“ brazílskej spoločnosti.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here