Spolu s novým iPhonom 14 a iPhonom 14 Plus v žltej farbe spoločnosť Apple oznámila aj rošírenie jednej z najlepších funkcií nových smartfónov. Núdzové volanie SOS cez satelit bude ešte tento mesiac dostupné v ďalších európskych krajinách. Ak očakávate na zozname krajín aj Slovensko či Česko, musíme vás sklamať.

Satelitné volania pre iPhone 14 budú už čoskoro sprístupnené v Rakúsku, Belgicku, Taliansku, Luxembursku, Holandsku a Portugalsku. Funkcia umožňuje modelom iPhone 14 pripojiť sa k satelitu Globalstar, čo používateľom umožňuje posielať textové správy záchranným službám, keď sú mimo dosahu mobilného a dátového pokrytia.

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Služba satelitného SOS volania  bola prvýkrát spustená ešte v novembri v USA a Kanade a následne sa v prvej vlne dostala aj do Francúzska, nemecka, Írska a Spojeného kráľovstva. Spoločnosť Apple chce postupne pridávať podporu aj pre ďalšie krajiny.

Kedy sa dostane na zoznam podporovaných lokalít Slovensko a Česko je zatiaľ neznáme. Podobne ako v prípade ostatných funkcionalít by sme sa mali tejto vychytávky dočkať v nasledujúcich vlnách. To však samozrejme nemusí byť skalopevná istota. Niektoré funkcie sa totiž do našich končín nikdy nedostali (napríklad podpora LTE) takže na stole je aj scenár, že Slovensko môže byť zo zoznamu krajín vynechané.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -