Nedávno predstavené slúchadlá AirPods Pro druhej generácie na seba nechali poriadne dlho čakať. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že je upgradov o niečo menej, opak je pravdou. Okrem lepšej kvality zvuku, nových možností a vylepšeného puzdra sa solídnej dávky vylepšenia dočkala aj výdrž batérie. Z dokumentov spoločnosti Apple vyplýva, že dlhšia výdrž batérie slúchadiel sa čiastočne dosiahla aj vďaka použitiu fyzicky väčších batérií.

Prečítajte si tiež  AirPods môžete mať aj za 129 eur. Dokonalo postačia vašim každodenným potrebám

V porovnaní prvými AirPods Pro má podľa spoločnosti Apple model druhej generácie so zapnutým aktívnym potláčaním hluku o 1,5 hodiny dlhšiu výdrž batérie. Celkovo si teda užijete až 6 hodín počúvania na jedno nabitie. Výpisy v databáze produktov však odhaľujú, že slúchadlá AirPods Pro 2 majú batériu s kapacitou 49,7 mAh. Ide tak o 15% nárast oproti kapacite 43,24 mAh prvej generácie AirPods Pro.

Nabíjacie puzdro MagSafe druhej generácie AirPods Pro má kapacitu batérie 523 mAh, čo je oproti predchádzajúcemu modelu nárast len o 4 mAh. V tomto prípade sa teda nejedná o žiadny svetoborný nárast. Slúchadlá s puzdrom MagSafe tak poskytujú celkovo 30 hodín počúvania so zapnutým aktívnym potláčaním hluku. Je teda veľmi pravdepodobné, že dlhšia výdrž batérie v nabíjacom puzdre v skutočnosti pochádza najmä z vylepšení slúchadiel.

Slúchadlá Airpods Pro s novým čipom H2
Zdroj: Apple

Okrem fyzicky väčších batérií pomáhajú k predĺženiu výdrže batérie druhej generácie slúchadiel AirPods Pro aj čip H2 a senzory na detekciu pokožky vďaka lepšej účinnosti. V tomto prípade sa jablková firma postarala o efektívnejšie prerozdeľovania energie a lepšiu účinnosť vzhľadom na výdrž batérie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here