Nedávno predstavené slúchadlá AirPods Pro druhej generácie na seba nechali poriadne dlho čakať. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že je upgradov o niečo menej, opak je pravdou. Okrem lepšej kvality zvuku, nových možností a vylepšeného puzdra sa solídnej dávky vylepšenia dočkala aj výdrž batérie. Z dokumentov spoločnosti Apple vyplýva, že dlhšia výdrž batérie slúchadiel sa čiastočne dosiahla aj vďaka použitiu fyzicky väčších batérií.

V porovnaní prvými AirPods Pro má podľa spoločnosti Apple model druhej generácie so zapnutým aktívnym potláčaním hluku o 1,5 hodiny dlhšiu výdrž batérie. Celkovo si teda užijete až 6 hodín počúvania na jedno nabitie. Výpisy v databáze produktov však odhaľujú, že slúchadlá AirPods Pro 2 majú batériu s kapacitou 49,7 mAh. Ide tak o 15% nárast oproti kapacite 43,24 mAh prvej generácie AirPods Pro.

- Reklama -

Nabíjacie puzdro MagSafe druhej generácie AirPods Pro má kapacitu batérie 523 mAh, čo je oproti predchádzajúcemu modelu nárast len o 4 mAh. V tomto prípade sa teda nejedná o žiadny svetoborný nárast. Slúchadlá s puzdrom MagSafe tak poskytujú celkovo 30 hodín počúvania so zapnutým aktívnym potláčaním hluku. Je teda veľmi pravdepodobné, že dlhšia výdrž batérie v nabíjacom puzdre v skutočnosti pochádza najmä z vylepšení slúchadiel.

Slúchadlá Airpods Pro s novým čipom H2
Zdroj: Apple

Okrem fyzicky väčších batérií pomáhajú k predĺženiu výdrže batérie druhej generácie slúchadiel AirPods Pro aj čip H2 a senzory na detekciu pokožky vďaka lepšej účinnosti. V tomto prípade sa jablková firma postarala o efektívnejšie prerozdeľovania energie a lepšiu účinnosť vzhľadom na výdrž batérie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -