Shazam sa konečne dočká funkcie, ktorú sme očakávali poriadne dlhú dobu. Najznámejšia aplikácia na identifikáciu hudby sa predstavila v najnovšej verzii 17.11, ktorá prináša významné vylepšenia v používateľskom zážitku. Nová aktualizácia umožňuje aplikácii kontinuálne počúvať a identifikovať hudbu aj na pozadí, s čím prichádza aj podpora živých aktivít.

Apple sa konečne rozhodol pridať podporu pre živé aktivity (Live Activities) aj pre Shazam. Táto funkcia je obzvlášť užitočná, keďže používatelia už nemusia zostať priamo v aplikácii Shazam, aby mohli identifikovať hudbu.

Na vyhľadávanie cez Shazam už nie je nutné otvárať aplikáciu

Pred touto aktualizáciou museli používatelia opakovane otvárať aplikáciu Shazam vždy, keď chceli identifikovať novú skladbu. S verziou 17.11 však je možné nechať Shazam bežať na pozadí, zatiaľ čo sa používatelia venujú iným aktivitám na svojom iPhone.

Aplikácia signalizuje svoju aktívnu funkciu počúvania prostredníctvom ostrovčeka Dynamic Island, na ktorom sa následne zobrazí informácia o vyhľadávaní.

Keď Shazam identifikuje skladbu, využíva funkciu živých aktivít, aby používateľom poskytol okamžité upozornenia o identifikovanej skladbe. Toto zlepšenie znamená, že používatelia môžu byť informovaní o identifikovanej hudbe bez nutnosti prechádzať späť do aplikácie.

Shazam Live Activities
Zdroj: SvetApple

Nová verzia naviac rozširuje schopnosť rozpoznávať aj komplexnejšie skladby, ako je klasická hudba. Je dôležité poznamenať, že táto aktualizácia je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS 15 / iPadOS 15 alebo novším.

Zatiaľ čo verzia pre iPad je kompatibilná s aplikáciou Apple Vision Pro, verzia pre Mac zostáva bez aktualizácie už niekoľko rokov. To naznačuje, že zameranie spoločnosti je primárne na mobilné zariadenia.

Prečítajte si tiež  Shazam dostáva brutálnu novinku, ktorá vyrieši otravný problém

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -