Apple môže mať tento rok nemalé problémy s predstavovaním svojich nových produktov. Týka sa to aj iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro, ktoré by mali prísť na trh v septembri 2020. Hoci je to ešte dosť „ďaleko“, epidémia koronavírusu môže aj pri tejto udalosti zamiešať karty. Pozrite sa na to, ako by mohol iPhone 12 respektíve iPhone 12 Pro vyzerať.

iPhone 12 pretavený do nového konceptu.

Každý rok sa stretávame s únikmi, ktoré bývajú približne na 80% presné. Nech si hovorí kto chce čo chce, o produktoch vieme skoro všetko ešte dávno predtým, ako dôjde k ich predstaveniu. No a dnes, v 2020-tom to nie je ináč. iPhone 12 a iPhone 12 Pro príde na trh pravdepodobne v septembri (aj keď to nie je isté).

Telefóny budú vychádzať z podobného dizajnového jazyka, ako ich predchodcovia. Napriek tomu tu ale budeme môcť nájsť výrazné odlišnosti. V prvom rade by to mali byť tvary.

Tie nebudú oblé, tak ako to nastolil iPhone 6 ešte v roku 2014, ale naopak hranaté. Tento koncept už Apple v minulosti používalo a celkom sa mu osvedčil. Týkalo sa to iPhonu 4,4S,5,5S,SE. Spomenúť by sme mali aj väčší displej (6,1″ a 6,7″ pre verziu Max), ktorý bude podporovať 120 Hz zobrazovaciu frekvenciu.

Okrem tvarov by mal na zadnej strane pribudnúť aj štvrtý objektív fotoaparátu a tiež ToF senzor. Všetko je to znázornené aj vo video-koncepte nižšie, ktorý celkom dobre zhrnul to, čo v podstate v súčasnosti vieme.

iPhone 12 pretavený do nového konceptu. Čo poviete na dizajn?
iPhone 12 pretavený do nového konceptu. Čo poviete na dizajn?

Aké bude mať parametre iPhone 12?

Ešte predtým, ako si video pustíte, mali by ste vedieť niekoľko základných informácii, ktoré sa týkajú iPhonu 12 Pro. V prvom rade v ňom nájdeme procesor Apple A14 Bionic, ktorý bude ako jeden z prvých na svete, vyrábaný pomocou 5nm výrobného procesu.

Spolupracovať má s operačnou pamäťou, ktorá narastie zo 4GB na 6GB RAM. To je dôležitý údaj. Apple je v tomto smere „papierovo“ výrazne pozadu oproti svojej konkurencii (Samsung Galaxy S20 Ultra má 12 GB RAM). Radi by sme pripomenuli aj podporu 5G siete, o ktorú sa postará spoločnosť Qualcomm.

Apple zapracuje samozrejme na výdrži batérie a pravdepodobne sa dočkáme aj takzvaného obojstranného reverzného nabíjania. Čo sa týka ceny, netreba mať obavy. Hoci iPhone 12 Pro nebude vôbec lacný, v skutočnosti by oproti súčasnému modelu, iPhonu 11 Pro nemal zdražieť.

Prečítajte si tiež  Chlapík prerobil rozbitý iPhone 6 na iPhone 8. Pozrite si postup a tiež výsledok.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.