Apple skúma skladacie displeje už niekoľko rokov. Hoci konkurencia predáva podobné zariadenia po celom svete, v Cupertine sú radšej opatrní. Dôvodom je nejasná odolnosť modernej technológie. Inžinierom sa však podarilo získať cenný patent, ktorý pomôže s vývojom.

iPhone a “nezničiteľný displej

Viacero starších prihlášok prezradilo, že spoločnosť Apple skúma ohybné zobrazovacie jednotky. Predstavenie takéhoto iPhonu je zatiaľ v nedohľadne. Dnešný patent môže ale výrazne urýchliť všetky procesy. Poškodený displej sa opraví úplne sám.

- Reklama -

Životnosť ohybného materiálu býva výrazne kratšia v porovnaní so sklenenými displejmi. Pokiaľ by sa nové technológie podarilo aplikovať do testovacieho prototypu, nepekné škrabance by boli minulosťou.

Patentová prihláška sa v praxi opiera o unikátny systém, pri ktorom sa v povrchovej úprave vyskytuje akási “flexibilná krycia vrstva”. Tá by mohla obsahovať (vďaka špeciálnym materiálom) “samoliečiacu” schopnosť. Apple špekuluje aj s použitím elastoméru pre vyššiu flexibilitu displeja. Zaistí to špičkový používateľský zážitok.

Ako už určite viete, súčasné skladacie smartfóny majú veľké rezervy v oblasti odolnosti. Nemusíte použiť ani ostrý predmet na to (stačí napríklad necht), aby ste ich poškriabali. Apple sa nestráni od vývoja takéhoto produktu. Ako už ale býva zvykom, s novými technológiami sú v Cupertine radšej opatrní.

Nepredpokladáme, že skladací iPhone uvidíme skôr než v roku 2022 alebo 2023. Kompetentní (a ani zákazníci) ešte evidentne necítia, že by bola technológia pripravená niesť logo nahryznutého jablka. Chceli by ste takýto produkt? Napíšte nám do komentára.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here