Slovensko je krajina, v ktorej sa žiaľ šíria rôzne konšpiračné teórie rýchlosťou svetla. Aj keď sú 5G siete oficiálne označované za bezpečné a ich používaním nevznikajú nijaké zdravotné riziká, niektorí jedinci sú presvedčení o opaku.

Samozrejme, každý človek má právo na vlastný názor a taktiež sa môže vyjadriť ku témam, ktoré ho zaujímajú prípadne trápia. Na strane druhej by mal byť objektívny a zároveň by mal vedieť rozlišovať čo je pravda a čo hoax. V tomto zrejme Martin z Kútov nemá žiadnu prax.

Na internetovej stránke Gofundme založil zbierku, kde mu môžu ľudia prispievať na zvláštny projekt, v ktorom sa snaží nájsť liek na škody spôsobené 5G vežami. Nič takéto ale neexistuje… 

Martin z Kútov chce vyzbierať 10 000 000€

Zároveň o sebe tvrdí, že je nezávislý vedec, ktorý nie je ovládaný žiadnymi farmaceutickými spoločnosťami ani nikým iným. Cieľom zbierky je pomerne šialená suma 10 000 000€, na ktorú zatiaľ neprispel ani jeden človek. Vzhľadom na kvalitu príspevku to takto zrejme zostane až do konca.

Prečítajte si tiež  Tento "Anti 5G" USB kľúč stojí viac ako 389€. Prečítajte si, čo sa v ňom nachádza...

Samotný príspevok na Gofundme je online už od 9. októbra 2020 a okrem nepresvedčivého textu ho prezentuje aj absurdná a nekvalitná náhľadová fotografia zobrazujúca plochú zem.

Netvrdíme, že každý musí veriť všetkému, čo sa píše v novinách. Na strane druhej, dôverovať vedcom a inštitúciám, ktoré sa zaoberajú určitou problematikou celé roky nie je úplne na škodu. Potom sa možno vyhneme podobným príspevkom, ako vytvoril „nezávislý vedec“ Martin. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJGofundme
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here