Aj keď sme len malá krajina uprostred Európy, v skutočnosti sa tu nachádza veľké množstvo fanúšikov jablkových produktov. Slovensko má svoju jazykovú mutáciu originálnej Apple stránky. Problémom je ale to, že v nej stále chýbajú najnovšie a najdôležitejšie zariadenia.

Slovenská Apple stránka nepozná iPhone 12

Aktualizované: Na slovenské Apple stránky sme sa pozreli aj dnes, 17. novembra 2020. Ako sa však ukázalo, ani (takmer) po mesiaci sa vôbec nič nezmenilo…

Technologický gigant sa nikam neponáhľa. Kým v susednej Českej republike boli informácie o iPhone 12 dostupné už niekoľko minút po predstavení zariadenia, na Slovensku sme sa nedočkali ani po 10 dňoch. Aj keď je to trochu smiešne, v skutočnosti nejde o nič výnimočné.

S podobným javom sa stretávame každý rok. Niekoho môže napadnúť jasný súvis so zaradením do druhej vlny predajov a nedostupnosťou smartfónu v našich obchodoch. Dávalo by to síce logiku, no podobný článok sme písali aj v súvislosti s iPhonom 11. Tento model sa dostal do predaja (na Slovensku) ešte 20. septembra 2019. Apple stránky neboli upravené ani 14. októbra 2019.

Firma má pochopiteľne svoje priority a Slovenská republika do nich nespadá. Na druhej strane sa bavíme o jednej z najhodnotnejších spoločností sveta. Upraviť web zrejme nie je jednoduché, no určite to nie je ani nič náročné, čo by malo trvať celé týždne. Opäť pripomíname, že v Česku čakali fanúšikovia len niekoľko minút.

Pokiaľ si stránku otvoríte dnes, medzi najnovšie produkty patria hodinky Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 2020 a iPad Air 4. generácie.

V kategórii iPhone sa ako „horúca novinka“ prezentuje model SE predstavený v apríli 2020. Nechajme sa prekvapiť, ako dlho to bude Applu ešte trvať. Náš tip je aspoň do polovice novembra.

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať o ďalšom postupe

Prečítajte si tiež  iOS 15 môže dostať Jailbreak! Dôvodom je chyba na strane Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.