Jablková spoločnosť svoj dostupný model ešte ani nevydala, no konkurencia sa už pripravuje do boja. Nedávno sme vás informovali o zariadení z dielne Xiaomi. Dnes tu máme Sony. Jeho model Xperia 10 II bol predstavený ešte vo februári, no až teraz sme sa dozvedeli cenu. Zariadenie ju bude mať nastavenú rovnako, ako práve iPhone SE 2 (iPhone 9).

Sony Xperia 10 II za cca. 370€, iPhone SE 2 (iPhone 9) za 489€

Nie vždy je dobré pozerať sa iba jedným smerom. Samozrejme, že pokiaľ máte radi Apple, pravdepodobne si budete vyberať zariadenie z ponuky jablkovej spoločnosti. Dnes vám však ukážeme alternatívu, ktorá má byť v Európe dokonca lacnejšia, ako dostupný model iPhone SE 2 (iPhone 9), ktorý bude predstavený 15. marca.

Sony Xperia 10 II prichádza ako bojovník proti iPhonu SE 2 (iPhonu 9) za 400$!
Sony Xperia 10 II

Sony Xperia 10 II príde s veľkým, 6″ OLED displejom a rozlíšením 1080×2520 (457 ppi). O výkon sa postará procesor Snapdragon 665 a grafika Adreno 610. Používateľ bude mať okrem toho k dispozícii 4 GB operačnej pamäte RAM a tiež 128 GB interného úložiska. Pomocou SD kariet sa bude dať rozšíriť až na 1 TB!

Spomenúť by sme mali aj batériu s 3600 mAh a 3 šošovky na zadnej strane. Štandardný senzor ponúkne 13 Mpx, teleobjektív 8 Mpx a ultraširokouhlý objektív 8 Mpx. Rovnakú zostavu využíva napríklad iPhone 11 Pro (aj keď s iným rozlíšením). Na záver nemôžeme zabudnúť na prednú kameru s rozlíšením 8 Mpx. Celkom slušná nádielka technológii, čo poviete?

Sony Xperia 10 II prichádza ako bojovník proti iPhonu SE 2 (iPhonu 9) za 400$!
Sony Xperia 10 II

Najlepšia však má byť cena. Podľa nových informácii sa bude pohybovať na 400$ v USA. Pokiaľ si budete chcieť telefón zakúpiť vo veľkej Británii, zaplatíte zaň 320 GBP. V Európe to má byť iba 370€!

To je pri prepočte výrazne menej , ako za Apple. Sony využíva kurzové prevody (Apple má svoj vlastný systém cenotvorby pre EU). Výsledkom toho je, že za obe zariadenia zaplatíte v USA 400$ ale v Európe to môže byť za iPhone SE 2 (iPhone 9) výrazne viac. Odhaduje sa až 489€!

Čo ponúkne iPhone SE 2 (iPhone 9)?

Aby ste si vedeli predstaviť ten rozdiel, napíšeme si tu všetko, čo dnes vieme o iPhone SE 2 (iPhone 9). Nechceme ho samozrejme kritizovať, už v prvom bode získate niečo, čo vám žiadne Sony nikdy neponúkne. Na druhej strane si ale myslíme, že ani taká Xperia 10 II nemusí byť úplne zlé zariadenie a stojí za to nad ním porozmýšľať…

Prečítajte si tiež  SONY odpovedá na megaobchod Microsoftu a tiež akvizuje známe herné štúdio

Možno sme to už trochu naznačili, ale tou najlepšou vecou na novom dostupnom iPhone bude práve jeho operačný systém (iOS), používateľské rozhranie a skrátka všetko, čo už roky spoľahlivo funguje. Vyzdvihnúť by sme mohli aj ultra výkonný procesor Apple A13 Bionic, ktorý je určite silnejší, ako Snapdragon 665.

iPhone SE 2 (iPhone 9). Únik potvrdil dizajn a tiež názov.
iPhone SE 2 (iPhone 9)

Na druhú stranu však používateľ získa „iba“ 3 GB RAM a základné úložisko 64 GB. Samozrejme, to sa nebude dať rozšíriť pomocou SD kariet (kto by to ale v roku 2020 ešte robil?). Ďalšia vec je displej. 4,7″ jednotka s výraznými okrajmi v hornej a dolnej časti vyzerá trochu zastaralo. Navyše Apple použije LCD panel s rozlíšením 1334×750 (326ppi), čo je výrazne menej. Presnú kapacitu akumulátora nepoznáme, no vzhľadom na to, čo ponúkli iné 4,7″ modely (iPhone 8, 7, 6S, 6), by to mohlo byť okolo 2000-2300 mAh.

Aj po stránke fotoaparátov má byť iPhone SE 2 (iPhone 9) skromnejší. Apple dozadu implementuje len jeden čip s rozlíšením 12 Mpx. Vpredu by sa potom mala nachádzať šošovka so 7 Mpx. Pôjde o ideálne a jednoduché zariadenie, ktoré má byť ale drahšie ako konkurencia. Bude to stáť za to?

Sony Xperia 10 II prichádza ako bojovník proti iPhonu SE 2 (iPhonu 9) za 400$!
Sony Xperia 10 II prichádza ako bojovník proti iPhonu SE 2 (iPhonu 9) za 400$!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.