Uvažujete nad špičkovými inteligentnými hodinkami od spoločnosti Garmin? Model Fenix 7 Sapphire Solar patrí medzi to najlepšie, čo si v súčasnosti môžete vybrať. A hoci je za normálnych okolností relatívne drahý, na Alze ho teraz kúpite v obrovskom cenovom zvýhodnení. Ušetríte slušnú čiastku peňazí.

Smart hodinky Garmin Fenix 7 Sapphire Solar sú určené pre mužov aj ženy a chvália sa špičkovým spracovaním a odolnosťou. O tú sa starajú špeciálne použité materiály, ako titán či prvotriedne zafírové sklo, ktoré sa v podstate nedá poškriabať.

Ide o priameho konkurenta pre extrémne odolné Apple Watch Ultra. Aj tie sú zhodou okolností na Alze v zľave a predávajú sa od 917,9 € (namiesto 999 €). Za značku Garmin ale tentokrát zaplatíte výrazne menej. Apple Watch Ultra nájdete aktuálne za najlepšiu cenu tu.

Aby sme boli presnejší, zatiaľ čo niektorí predajcovia ponúkajú Garmin Fenix 7 Sapphire Solar aj za 899 €, Alza ich zaradila do povianočného výpredaja, v rámci ktorého ich cena klesla len na 679 € s DPH. Ak chcete získať Garmin Fenix 7 Sapphire za najlepšiu cenu na slovenskom trhu, viac sa dozviete tu.

Za takúto nízku cenu ich nezoženiete široko ďaleko a tak by bola škoda dočasnú akciu nevyužiť. Platí to najmä vtedy, keď ide o tak vydarený produkt, ktorému je verné obrovské množstvo Slovákov. Tí s nimi prevažne behajú.

Garmin Fenix 7 Sapphire Solar majú snáď všetko na čo si spomeniete 

Garmin Fenix 7 Sapphire Sola
Zdroj: Garmin

Keď už si idete kupovať hodinky za 679 € s DPH, určite vás zaujíma, čo všetko vám môžu ponúknuť. V prvom rade treba uviesť, že Garmin Fenix 7 Sapphire Solar sú preplnené množstvo veľmi presných senzorov, ktoré vám poskytnú tie najvernejšie informácie počas športu alebo bežných aktivít. Stačí ich len nosiť na ruke.

V praxi sa postarajú napríklad o monitoring spánku, odsledujú počet prejdených krokov, zmerajú vám okysličovanie krvi, ponúknu barometer a rovnako tak nájdu stratený telefón cez špeciálnu vstavanú funkciu.

Na ovládanie slúži transflektívny MIP Always-on displej, ktorý chráni extrémne tvrdé a odolné zafírové sklo. Nemusíte sa teda obávať žiadnych nepekných škrabancov a taktiež ho je veľmi ťažké rozbiť. Garmin Fenix 7 Sapphire Solar sú skrátka pripravené na extrémne náročné použitie v tých najtvrdších možných podmienkach.

Pokiaľ hľadáte kvalitné príslušenstvo pre Apple zariadenia, navštívte Loopi. Z obrovskej ponuky si vyberie úplne každý. Platiť môžete aj cez Apple Pay. (Reklama)

Garmin Fenix 7 Sapphire Solar obsahujú aj GPS a sprostredkujú NFC platby prostredníctvom aplikácie Garmin Pay. Rovnako vám poskytnú aktuálne informácie o počasí, ponúkajú vlastný obchod s aplikáciami, vedia pracovať s navigáciou a majú integrované mapy.

Prečítajte si tiež  Keramické Apple Watch mohli byť aj čierne. Takto by vyzerali

Aj preto sú viac ako vhodné na všetky možné outdoorové aktivity, medzi ktoré patrí najmä beh, cyklistika, golf, plávanie, ale tiež na jogu atď. Obrovskou výhodou je v tomto prípade vodeodolnosť na úrovni 10 ATM. Tá pri inteligentných hodinkách nie je štandardom, nakoľko väčšinou sa stretávame „len“ so štandardom 5 ATM.

Extrémna výdrž batérie, ktorá sa doslova vysmieva Apple Watch Ultra či ďalším konkurentom 

Garmin Fenix 7 Sapphire Sola
Zdroj: YouTube / Ryan-Thomas

Keď spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Ultra, pochválila sa, že v oblasti výdrže batérie urobila obrovský pokrok. Ak by ste však očakávali aspoň týždňovú výdrž na jedno nabitie, boli by ste sklamaní. Hodinky sa totiž zlepšili zo štandardných 18 hodín „len“ na 36 hodín bežného používania. Dobrou správou ale je, že ak použijete špeciálny šetriaci režim, Apple Watch Ultra vám vydržia aj 60 hodín. Poviete si, že to je celkom úctyhodný výsledok.

Aj napriek tomu sú však pre Garmin Fenix 7 Sapphire Solar iba malou „jednohubkou“, hoci ich rýchle magnetické nabíjanie, ktoré trvá len niekoľko desiatok minút je objektívne pôsobivé.

Konkurent však zvláda neuveriteľných 528 hodín na jedno nabitie, vďaka čomu sa doslova smeje výrobku od spoločnosti Apple. V prepočte ide až o 22 dní, čomu mnohí používatelia Apple Watch možno ani nebudú veriť. A povedzme si na rovinu, že ak budete svoje Garmin Fenix 7 Sapphire Solar používať veľmi aktívne a preto vám vydržia len 14 a nie 22 dní, stále pôjde o závideniahodný výsledok, kvôli ktorému sa ich nákup obzvlášť oplatí.

Čerešničkou na torte je potom funkcia detekcie pádu, ktorá je typická práve pre spoločnosť Apple. Medzičasom sa ju ale naučili aj hodinky od Garminu, čo znamená, že ak spadnete a dostanete sa do problémov, zariadenie vám pomôže.

Kúpiť si Apple Watch Ultra alebo Garmin Fenix 7 Sapphire Solar? Tu je naša drobná recenzia 

Garmin vs Apple Watch
Zdroj: GRT

Samozrejme, rozhodnutie či si vybrať Apple Watch Ultra alebo Garmin Fenix 7 Sapphire Solar nechávame na vás. Aj keď majú Apple Watch Ultra oveľa horšiu výdrž batérie, zobrazenie ich displeja nám príde oveľa kvalitnejšie.

Rovnako tak to platí aj o celkovom dojme zo spracovania, nakoľko drahší výrobok používa oveľa viac titánu a v podstate žiaden plast či polymér. Fanúšikom značky bude viac vyhovovať aj používateľské rozhranie systému watchOS či obrovské množstvo nastavení rôznych ciferníkov.

Pri Garmin Fenix 7 Sapphire Solar sa stretnete s mnohými lacnejšie pôsobiacimi materiálmi, ktoré môžu niektorým náročnejším používateľom prekážať. Tieto hodinky sú ale naopak kompatibilné aj s platformou Android a hlavne ich nebudete musieť nabíjať ako na bežiacom páse. Taktiež obsahujú z nášho pohľadu väčšie množstvo vstavaných funkcií, ktoré ocenia najmä bežci či iní aktívni športovci. Ak máte záujem o Garmin Fenix 7 Sapphire Solar, za najlepšiu cenu na Slovensku ich nájdete tu.

Prečítajte si tiež  iPhone Index 2021: Koľko dní budú Slováci zarábať na iPhone 13 Pro?

Áno, prakticky rovnaké funkcie vám dokážu zobraziť aj Apple Watch Ultra no vo veľa prípadoch na to potrebujete dodatočné aplikácie z App Store, ktoré samozrejme nie sú zadarmo. Na Garminoch sú dostupné od prvého spustenia. Dajte nám preto vedieť do komentára, ktorý produkt vás zaujal viac.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here