Šéf Volkswagenu víta konkurenciu v podobe Apple Car

Herbert Diess, generálny riaditeľ koncernu Volkswagen reagoval na nedávne fámy týkajúce sa Apple Car. Vo svojom oficiálnom vyhlásení prezradil, že nemecká automobilka víta konkurenciu a očakáva zaujímavé inovácie od nováčikov v tomto priemysle. Podľa jeho slov má Apple neobmedzený prístup ku zdrojom, čo v ňom vyvoláva veľký rešpekt.

Prvé vozidlo od cupertinského giganta pôjde do výroby už v roku 2024. Informovala nás o tom agentúra Retuers, odvolávajúca sa na utajené zdroje v spoločnosti Apple. Inžinieri majú vyvíjať špeciálny batériový systém novej generácie, ktorý zníži náklady na výrobu a predĺži dojazd na jedno nabitie. Hoci to znie dobre, Elon Musk už tvrdenia spochybnil so slovami, že to nie je možné. Nechajme sa teda prekvapiť.

Aby toho nebolo málo, Apple Car prinesie aj plne autonómnu jazdu. V jeho konštrukcii bude zabudovaných viacero LiDAR skenerov a množstvo kamier, ktoré za pomoci umelej inteligencie prevezmú riadenie a bezpečne vás dopravia do cieľovej destinácie.

Koncern Volkswagen je od roku 2016 najväčším výrobcom automobilov na svete. Pod jeho krídla spadajú značky Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, SEAT, Škoda, MAN, Scania a Volkswagen. V súčasnosti sa snaží vo veľkej miere elektrifikovať výrobu.

Diessové komentáre perfektne odzrkadľujú to, ako ďaleko sa rozšírili fámy týkajúce sa Apple Car aj v automobilovom priemysle. Keď sa o tejto téme hovorilo v minulosti, väčšinou ich nikto nekomentoval. Zdá sa však, že vedenie automobiliek vie viac ako verejnosť a príchod Apple Car skutočne očakáva.

Po oznámení agentúry Reuters narástla hodnota Applu o 4%, zatiaľ čo Tesla klesla o 6%. Na viac informácií si budeme musieť počkať do budúceho roka, kedy by tento projekt mohol byť oficiálne ohlásený. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Absurdné: Apple je žalované za to, že do Apple Store vrazilo auto a zabilo človeka (+ 20 ďalších zranilo)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.