Je veľmi pravdepodobné, že aj keď pracujete primárne s platformou iOS, iPadOS či Mac, v práci alebo doma sa stretávate aj s počítačmi alebo tabletmi, fungujúcimi na Windowse. Ide o najrozšírenejší operačný systém na svete a jeho tvorcovia sa rozhodli pre rozsiahlu aktualizáciu.

Windows 11Microsoft len pred niekoľkými hodinami predstavil úplne nový Windows 11, ktorý obsahuje množstvo zaujímavých detailov a vylepšení.

- Reklama -

V úvode je dôležité povedať, že v prípade vlastnenia licencie na Windows 10 bude prechod na novšiu verziu bezplatný.

Dátumu uvedenia na trh sme sa síce nedočkali, no malo by to byť už o niekoľko mesiacov. Ak sa na Windows 11 neviete dočkať, musíte byť ešte trpezliví.

Microsoft sa zameral na dizajn a kompatibilitu 

Predstavenie novinky sprevádzalo už tradičné video, ktoré ukazuje hlavné funkcie. Windows 11 prešiel rozsiahlym redizajnom, ktorý sa nebude týkať iba používateľského prostredia ale aj jednotlivých aplikácií či logiky ovládania.

Windows 11Microsoft sa sústredil na efektivitu, produktivitu a hranie hier. Do nového systému pridal napríklad gestá, widgety, jednoduchšie ovládanie, šikovnejší multitasking a mnoho iného.

Windows 11 bude samozrejme kompatibilný s extrémnym množstvom počítačov a tabletov a nebude mu robiť problém kurzor, klávesnica, dotyk ani hlas.

Pozrite si video nižšie, ktoré vám prezradí všetko čo potrebujete vedieť. Do komentára nám napíšte, či sa vám táto aktualizácia páčila viac, ako nedávne uvedenie systému macOS 12 Monterey od spoločnosti Apple na WWDC 2021. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Celý livestream z uvedenia Windows 11 nájdete tu:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -