Len pred niekoľkými hodinami sme vám priniesli správu, že streamovacia služba Netflix odchádza z Ruska a v krajine už viac nebude dostupná. Ide o reakciu na ruskú inváziu prebiehajúcu na Ukrajine, ktorú zopakovali aj iné spoločnosti či služby. Najnovšie sa medzi ne radí už aj Spotify.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ako uvádza bieloruská nezávislá televízna stanica Nexta, „prémiové“ predplatné už najväčšej krajine sveta nebude pre bežných používateľov dostupné. Spotify musel tento krok vykonať z dôvodu externých obmedzení, ktoré sa pravdepodobne týkajú nemožnosti zaplatiť prostredníctvom platobných metód Visa a Mastercard.

Spoločnosť tiež 3. marca oznámila, že ruší svoju kanceláriu v Rusku, pričom doposiaľ nie je známe, či sa sem ešte niekedy vráti. A ak si myslíte, že Spotify už v tejto krajine navždy končí, zatiaľ to tak nevyzerá.

Firma bude aj naďalej poskytovať streamovanie skladieb prostredníctvom bezplatných programov. Tu však musí poslucháč rátať s tým, že mu bude medzi skladbami pravidelne skákať reklama. No a tej sa po novom nezabaví ani vtedy, keď si je ochotný zaplatiť. Platba sa totižto uskutočniť nedá.

S podobnými problémami sa pravdepodobne začne potýkať aj obrovské množstvo ďalších podobných služieb, ktoré boli doposiaľ v Rusku k dispozícii. V najbližších dňoch sa teda stretneme ešte s veľkým počtom podobných správ.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.