Spoločnosť Spotify sa síce snaží o neustále vylepšovanie svojej aplikácie pre iOS, no na jednu funkciu už roky zabúda. Platforma ešte stále neimplementovala natívnu podporu pre reproduktory HomePod a HomePod mini. Tento scenár sa nenaplnil aj napriek tomu, že Apple v roku 2020 sprístupnilo reproduktory hudobným streamovacím službám tretích strán.

V dôsledku chýbajúcej podpory nie je možné Spotify ovládať pomocou Siri na HomePode. Ako však určite viete Siri v Slovenskom jazyku je stále utópiou takže v tomto prípade sa nejedná o žiadnu ranu pod pás.

Tejto témy sa dotkol aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom týždňovom príspevku.

V ňom uviedol, že spoločnosti Spotify neprišlo až toľko sťažností na  chýbajúcu podporu, aby s tým niečo robila. Spotify si tak jednoducho povedané, dáva na čas.

HomePod mini
Zdroj: SvetApple

V roku 2019 spoločnosť Spotify v sťažnosti podanej EÚ obvinila Apple z monopólneho správania. Dôvodom mala byť práve absencia natívnej podpory pre reproduktory, ale aj iné zariadenia z Apple ekosystému.

Spolu so sťažnosťou spoločnosť Spotify spustila webovú stránku „Time to Play Fair“ na ktorej sú údajné príklady nekalých praktík spoločnosti Apple. Medzi nich patrila aj spomenutá chýbajúca podpora pre smart reproduktory. Paradoxné však je, že pri tomto kroku hudobná platforma so svojim snažením skončila.

Prečítajte si tiež  Prémiové členstvo Spotify HiFi nakoniec predsa dorazí. Nebude to však tak skoro, ako sme si mysleli

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -