Technologický gigant z Cupertina má podľa únikov pracovať na novom produkte, ktorý bude akýmsi hybridom medzi HomePodom, Apple TV a domácim Hubom. V budúcnosti by sme na ňom mohli vidieť aj vlastný operačný systém HomeOS, ktorý spoločnosť Apple nepopierateľne vyvíja.

Príchod HomePodu s obrazovkou sa odkladá

V rámci série opatrení na znižovanie nákladov a uťahovanie opaskov s cieľom zefektívniť činnosť spoločnosti Apple bol však projekt prvého HomePodu s obrazovkou odložený minimálne na budúci rok.

Prečítajte si tiež  HomePod mini kúpite vo výhodnej zľave. Reproduktor má aj teplomer či vlhkomer

Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg naznačil, že odloženie zariadenia umožní spoločnosti Apple vyčleniť rozpočet na výskum a vývoj pre naliehavejšie projekty, ako je napríklad headset pre virtuálnu a zmiešanú realitu.

HomePod s dotykovou obrazovkou
Zdroj: MacRumors

Zariadenie, ktoré prepojí hneď niekoľko Apple produktov naraz by malo disponovať až 7″ displejom. Ten by svojou veľkosťou prekonal aj 6,7″ uhlopriečku v iPhone 14 Pro Max. S týmto faktom sa však spája aj jedna nemilá skutočnosť. Vzhľadom na vylepšenia stúpne aj cena HomePodu, takže určite nečakajte cenovku podobnú verzii Mini.

Podľa doterajších odhadov by HomePod s obrazovkou a kamerou pre hovory FaceTime mal doraziť najskôr budúci rok.

Najrealistickejším časovým rámcom je prvá polovica roku 2024, pričom prvýkrát by sme finálny produkt mohli vidieť na jednej z jarných Keynote, či počas konferencie WWDC.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -