Streamovacia služba Spotify neustále hľadá spôsoby, ako zarobiť čo najviac peňazí. Je síce pravda, že v počte platiacich používateľov, ktorý je dnes viac ako 220 miliónov nemá konkurenciu, no problémom je to, že aj napriek takémuto vysokému číslu je táto platforma stratová. Aj preto sa Spotify rozhodol so začatím testovania kontroverznej novinky, ktorá vás určite nepoteší. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Aby sme nešli okolo horúcej kaše, zmenu, ktorú hudobná služba zavádza zatiaľ nepociťujú všetci používatelia, nakoľko je v štádiu skúšania a tak nie je jasné, či sa zavedie globálne. Každopádne však Spotify plánuje uzamknúť texty ku jednotlivým skladbám pre všetkých, ktorí si za službu nie sú ochotní platiť Spotify Premium. Toto rozhodnutie prichádza navyše v čase, kedy Spotify po celom svete zdražuje. Používatelia sú preto logicky nahnevaní.

Doposiaľ boli texty v Spotify dostupné pre každého, kto si stiahol aplikáciu a používal ju pokojne aj v bezplatnej verzii s reklamami. Teraz sa však mnohým používateľom objavuje vyskakovacie okno, že na ne potrebujú plnohodnotné predplatné.

To, že zatiaľ ide len o testovaciu fázu potvrdil špecialista na globálnu komunikáciu CJ Stanley zo spoločnosti Spotify pre portál The Verge. Zároveň dodal, že s touto novinkou sa ľudia stretávajú v obmedzenom počte a aj to len na dvoch svetových trhoch. Aj to však stačilo na to, aby sa objavili reakcie, ktoré nie sú práve pozitívne.

Na druhej strane, ak by ste chceli prejsť na Apple Music, rovnako by ste za texty piesní museli zaplatiť, nakoľko táto streamovacia služba zatiaľ neponúka možnosť bezplatného počúvania s reklamami tak, ako Spotify. Uvidíme, ako sa celá situácia bude vyvíjať ďalej.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Druhý najväčší operátor vylepší dôležitý paušál. Konkurencia môže mať problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.