Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Apple zmenila spôsob fungovania technológie AirDrop. Ak si ale niekto neaktualizoval svoj iPhone, mohol sa stretnúť doslova s „bombovým žartom“. Presne o ten sa minulý týždeň postaral mladý študent v lietadle, keď sa stroj, v ktorom sedel, chystal vzlietnuť na letisku v Texase. O tejto udalosti informoval portál 9to5mac.

Ako určite viete, AirDrop je technológia, ktorá umožňuje bezdrôtový prenos súborov, fotografií alebo videí medzi rôznymi Apple zariadeniami mimoriadne rýchlym a jednoduchým spôsobom. Podrobne sme sa jej venovali v tomto článku. Samotný AirDrop ale funguje až dvoma spôsobmi, a to buď posielaním súborov osobám, ktoré máte vo svojich kontaktoch alebo posielaním súborov komukoľvek, kto sa nachádza vo vašej blízkosti (a má to povolené).

Nedávno spoločnosť Apple prišla so zmenou, ktorou zakázala posielanie súborov komukoľvek vo vašej blízkosti a túto možnosť nahradila „Všetci na 10 minút„. Ak teda máte prijať nejaký súbor od osoby, ktorú nemáte v kontaktoch, musíte si to najskôr nastaviť a tá má na celý proces obmedzený čas. Nefunguje to však u všetkých.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Využil nedostatok v systéme, ktorý už Apple opravilo

Ako sme naznačili vyššie, nie každý používateľ si do svojho zariadenia nainštaloval operačný systém iOS 16, vďaka čomu stále existujú ľudia, ktorí dokázali prijať správu alebo súbory na svoj iPhone od úplne cudzej osoby.

No a presne toto využil mladý študent pochádzajúci z Pensylvánie. Počas toho, ako sa vracal domov z misijného výletu sponzorovaného katolíckou školou na texasko-mexickej hranici premenoval svoj iPhone na názov „Mám bombu“.

Potom študent aktivoval AirDrop spolu so zdieľaním fotografie, o ktorú sa chcel podeliť so všetkými cestujúcimi v lietadle v čase, keď stroj prechádzal po vzletovej rampe. Ku niektorým pasažierom sa teda dostala správa s textom „Mám bombu, rád by som zdieľal fotografiu„, ktorá ich celkom pochopiteľne vydesila.

Navyše ani nebolo možné identifikovať, odkiaľ správa pochádza a či ide skutočne len o absolútne nemiestny žart alebo to myslí niekto vážne.

Prečítajte si tiež  Siri v Slovenčine? Kedy konečne?

Mladík sa ku všetkému priznal. Skončil vo väzbe 

Lietadlo okamžite zastavilo a stiahlo sa zo vzletovej dráhy. Pri bráne už čakali pyrotechnici, ktorí prehľadali celé lietadlo a rovnako aj batožinu, cestujúcich či náklad. Na to, aby sa dostal stroj späť do oblakov musel byť na 100 % zabezpečený. Obhliadku uskutočnila dokonca aj FBI, ktorá však skonštatovala, že sa v lietadle nenachádzala žiadna dôverná hrozba.

Samotné vyšetrovanie pokračovalo ďalej, až kým experti neprišli na to, že za všetkým stojí mladý študent z Pensylvánie. Ten sa ku svojmu činu priznal, pričom uviedol, že to mala byť len sranda.

Dôsledky tejto srandy sú však závažné a preto úradníci okresu El Paso vzniesli obvinenie za falošný poplach alebo hlásenie. Študent je v súčasnosti obmedzený na slobode vo väzbe pre mladistvých.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -