Asi máš aj ty rád Apple predovšetkým preto, lebo si dáva na veciach záležať a hoci je cena produktu pomerne vysoká, akosi cítiš, že si tie peniaze nevyhodil len tak do vzduchu a dizajn zariadení si užívaš naozaj naplno. Detaily na tvojom iPhone, iPade či MacBooku sú jednoducho výrazné a akonáhle uvidíš produkt konkurenčnej spoločnosti, ktorý je lacnejší, vidíš, aký je v spracovaní obrovský rozdiel. Pozri sa na novú budovu, kde sa budú prezentovať nové produkty Apple. Je to majestátne dielo!

Takáto je neuveriteľná prezentačná sála Apple v Cuperine!

Už sme si zvykli na to, že v Apple si dajú záležať aj na maličkostiach, na ktorých by nemuseli a práve to oceňujeme nakoľko cítime, že sa s produktom vyhrali naozaj naplno. Niektoré drobnosti nás dokážu veľmi milo prekvapiť ale nie sú to len samotné iPhony či iPady, ktoré nám prinášajú úsmev na tvári, je toho oveľa viac. Tak napríklad architektúra. Apple by sa možno vôbec nemuselo tak snažiť ako sa snaží, čo sa týka jeho Apple Store obchodov.

- Reklama -

Obrie budovy, ktoré majú jednotné vybavenie takmer všade vo svete milujeme nie len kvôli tomu, že ich postavilo Apple ale aj kvôli tomu, že oproti iným obchodom sú niečim výnimočné. Napríklad ponúkajú obrovské sklá, vnútri kopu drvených prvkov a samozrejme obrovské svietiace logo Apple, je toho naozaj veľa. Spoločnsoť má momentálne vo výstavbe aj novú budovu, kde bude sídliť, nazývanú ako Apple Campus 2.

Prezentačná budova - svetapple.sk

Ide o obrovskú kruhovú stavbu, okolo ktorej nájdeme ešte niekoľko menších stavieb, ktoré spĺňajú rôzne účely. Dizajn pochádza ešte z čias Steva Jobsa, na budove sa pracuje prakticky od roku 2014 a dnes už dostáva svoje finálne črty. Popri hlavnom komplexe, ktorý mnohí prezývajú aj ako “Apple SpaceShip” nájdeme ale aj spomínané menšie budovy. Jedna z nich by mla byť napríklad kaviareň spojená s obchodom, vďaka ktorej by sa mohol aj bežný človek dostať ku Campusu Apple.

Ďalšou je budova, ktorá na mieste stojí už 100 rokov a Apple ju nezbúralo ale bude slúžiť pravdepodobne ako sklad pre zber ovocia, ktoré vyrastie na stromoch zasadených po priestoroch parku, na ktorom bude stáť samotný Campus. Jednou z posledných budov bude potom špeciálna prezentačná miestnosť alebo ináč povedané divadlo, ktoré bude slúžiť viacmenej ako obrovská prednášková sála priamo v podzemí. Navonok bude možné vidieť iba strechu komplexu, ktorá stojí na výnimočných základoch.

Prezentačná budova - svetapple.sk

Tieto základy netvoria totižto kovové spoje ani betónové tehly ale sklo. Áno, čítaš správne, obrovské zaoblené sklenené panely, ktoré budú schopné uniesť ťarchu obrovskej strechy, ktorá sa bude nachádzať nad prednáškovou sálou. Táto sála je momentálne vo výstavbe a hlavný Campus sa pomaly dokončuje.

Počas dnešných dní bola osadzovaná strecha práve na spomínané skalené panely a magazín Mashable bol pritom. Vytvoril preto niekoľko naozaj unikátnych snímok, ktoré ti ukážu, ako výstavba prebiehala a ako bude finálny projekt vyzerať.

Dopredu ti povieme, že minimálne podľa nášho názoru vyzerá budova alebo skôr suterén so zaujímavou strechou naozaj fantasticky a v spoločnosti sa za svoju prednáškovú halu určite nemusia hanbiť. Na svete navyše asi nenájdeme podobnú stavbu, nakoľko Apple vlastní špeciálny patent, ktorý dovoľuje iba jeho spoločnosti používať technológiu zahnutého skla, ktoré zároveň slúži ako nosník. Páči sa ti táto stavba?

Prezentačná budova - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here