Nový Mac mini

Absolútny základ ponuky sa taktiež dočkal vylepšenia platformy. Nachádza sa v ňom spomínaný ARM čip M1, ktorý je oveľa výkonnejší než predošlá verzia s Intelom. Procesor ponúka 3x vyšší výkon a 6x rýchlejšiu grafiku. Telo si samozrejme naďalej zachovalo extrémne kompaktné rozmery (len 1/10 veľkosti v porovnaní s najpredávanejšími PC na trhu).

Apple sa pochválilo informáciou, že nový Mac mini je až 5x výkonnejší v porovnaní s najpredávanejšími PC. Zabudnúť by sme nemali ani na prítomnosť ventilátora, ktorý eliminuje prehrievanie. Tento komponent sa medzičasom vytratil z MacBooku Air 13″.

V USA bude základ ponuky štartovať na sume 699$ (na Slovensku očakávajte cca 800€). Do komentára nám napíšte, či sa vám nový Mac mini na platforme Apple Sillicon zapáčil alebo nie.

Za nás je to tak ako predtým skvelý spoločník do kancelárie alebo do pracovne v rámci bežného používania. Vďaka čipu M1 ale môže byť oveľa zaujímavejší v porovnaní s doterajšou Intel verziou. Nechajme sa prekvapiť. Počítač bude už čoskoro dostupný u vášho autorizovaného predajcu m:zone.

Prečítajte si tiež  Facebook a Instagram vás budú povzbudzovať v tom, aby ste nosili rúško.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.