Známy leaker Mark Gurman (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg zdieľal nové informácie týkajúce sa budúcej generácie Macu mini. Apple minulý rok urobilo zmenu a zo zariadenia takmer kompletne odstránilo Intel, pričom ho nahradilo ARM procesorom M1 a 8 GB alebo 16 GB operačnou pamäťou RAM. Základný počítač v ponuke výrobcu však pôjde ďalej.

Mac mini

Podľa Gurmana chystajú inžinieri nástupcu čipu M1, ktorý bude pracovať až s 10-jadrovým CPU. Zariadenie sa má spoliehať na 8 vysokovýkonných jadier a 2 energeticky úsporné jadrá. Náročnejší majitelia sa môžu tešiť na väčší počet portov, prístupných zo zadnej strany počítača.

ARM procesor tiež bude možné nakonfigurovať až so 64 GB operačnou pamäťou RAM a aby toho nebolo málo, používateľ si bude môcť vybrať buď zo 16 jadrovej alebo 32 jadrovej GPU. V tomto smere aktuálna generácia veľmi zaostáva.

Podobné parametre ako MacBook Pro 14″ a 16″

Pokiaľ ste si prečítali včerajší článok o MacBooku Pro 14″ a 16″, pravdepodobne vám tieto údaje prídu rovnaké a nie je to náhoda. Mac mini by mal dostať takmer totožný hardvér, čo je rovnaká taktika, ktorú spoločnosť Apple zvolila aj minulý rok.

Jeho hlavným benefitom bude nízka cena, za ktorú poskytne extrémny výkon. Špekuluje sa, že kompetentní ponechajú v ponuke aj M1 verziu, ktorá bude tvoriť akýsi základ za ešte rozumnejšie peniaze. Nechajme sa prekvapiť.

V tejto súvislosti netreba zabúdať, že spoločnosť Apple chystá aj nový Mac Pro. Jeho rozmery budú kompaktnejšie a dizajn má byť v tvare kocky a nie obdĺžnika. Zariadenie sa údajne môže spoliehať až na 40-jadrové ARM CPU a 128-jadrovú GPU. Pre profesionálov, ktorým nebude stačiť ani „naložený“ Mac mini tu teda bude vylepšený Mac Pro.

Napíšte nám do komentára, či sa už na tento stroj tešíte. My v redakcii veľmi!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.