Používateľská základňa nevytvára iba vizualizácie iPhonov či iPadov. Pracuje aj na stvárnení softvérových služieb spoločnosti Apple. Dnes sa môžeme pozrieť na to, ako by tento rok mohol vyzerať iOS 14.

Nový operačný systém zachráni to, čo iOS 13 pokazil

Súčasný iOS 13 prišiel síce na trh v septembri minulého roka. Predstavený bol už ale oveľa skôr. Konkrétne to bolo v júni na konferencii určenej pre vývojárov. Potom prebiehalo dlhodobé beta testovanie. No a hoci sa spoločnosť Apple veľmi snažila, samotná kvalita služieb nebola popravde na príliš vysokej úrovni.

- Reklama -

Ťažko povedať čím to bolo spôsobené, ale globálne môžeme tvrdiť, že iOS 13 nebol vydarený systém a do dnešného dňa má na niektorých modeloch problémy. Vývojári už dnes určite pilne pracujú na tom, aby stihli predstaviť jeho nástupcu. Medzičasom sa na webe stihli objaviť informácie, že bude testovaný úplne novým spôsobom. Všetko preto aby sa predišlo komplikáciám, s ktorými prišiel iOS 13.

Takto by mohol vyzerať iOS 14

O najnovšie video sa postaral YouTube kanál ConceptsiPhone. Ukazuje iOS v úplne novej vizuálnej podobe. Konkrétne sa mierne poupravil dizajn. Autori tiež pridali lepší dark mode a iPhone doplnili technológiou Always-on displeja (ktorý nájdeme aj na nových Apple Watch). Samotné video ukazuje veľké množstvo praktických riešení, ktorých by sa Apple pri vývoji mohlo držať.

Ako už bolo uvedené vyššie, Apple predstavuje iOS v priebehu roka. Tento rok sa bude konať WWDC20 tak ako vždy, začiatkom júna. Pokiaľ sa teda tešíte na nový systém, na samotné predstavenie si ešte počkáte približne 5 mesiacov. Kým si ho však budete môcť stiahnuť v oficiálnej verzii, potrvá to aspoň 8 mesiacov. Do komentárov nám napíšte, či sa vám koncept na videu páčil a či by ste do neho išli. Ak nie, uveďte nám do komentárov dôvod.

https://youtu.be/YmbbM84ln60
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.