Fanúšikovia spoločnosti Apple vytvárajú neustále rôzne koncepty. Dnes sa na internet dostal jeden, ktorý je fantasticky spracovaný a tiež veľmi zaujímavý. Jedná sa o iPhone SE 2 (iPhone 9) v tvaroch, ktoré by sme určite privítali. Pozrite sa na to.

Takto by vyzeral ideálny iPhone SE 2 (iPhone 9).

Koncom tohto mesiaca, by mal byť predstavený, úplne nový a relatívne dostupný model, ktorý bude duchovným nástupcom iPhonu SE a priamym nástupcom iPhonu 8. Ešte oficiálne nevieme, aké meno ponesie no špekuluje sa o troch alternatívach. V prvom rade ide o „iPhone SE 2“, v druhom o „iPhone 9“ a v treťom skrátka len o „iPhone“. Nechajme sa prekvapiť.

Telefón bude ponúkať tradičný dizajn 4,7″ modelu. Okrem uhlopriečky si ponechá aj tlačidlo so senzorom Touch ID, jednu šošovku fotoaparátu a klasický celkový dizajn. Na zadnej strane sa oproti iPhonu 8 zmení poloha loga, ktoré prejde na stred a možno sa dočkáme ešte iných, decentných, kozmetický zmien. Pod kapotou nájdeme procesor Apple A13 Bionic a 3GB RAM. Cena zariadenia bude štartovať na 399$ za 64 GB verziu.

Následujúci koncept vám ukáže presne produkt, ktorý sa od originálu líši iba minimálne. Napriek tomu nás veľmi oslovil a páči sa nám. Okrem neho je tu však aj akýsi iPhone 9R (ktorý Apple v skutočnosti neplánuje). Ten ponúka zákazníkovi farebné polykarbonátové telo a na prednej strane edge-to-edge displej s Face ID.

Takto by vyzeral ideálny iPhone SE 2 (iPhone 9).
Takto by vyzeral ideálny iPhone SE 2 (iPhone 9).

Na náš vkus sú jeho hrany trochu moc zaoblené, čo však nevadí. Zariadenie vyzerá naozaj super a ak by ponúklo normálnu cenu, myslíme si, že by to bol určite predajný hit. Apple chystá produkt, ktorý bude stelesňovať niečo podobné, ako vidíte na videu. Má sa jednať o iPhone 12 mini (o ktorom sa viac dočítate v tomto článku).

Ten ale nebude predstavený po boku modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) Príde až v septembri. Budeme si musieť teda ešte počkať. Každopádne, ak by nám Apple predstavilo niečo podobné ako sme mali možnosť vidieť na videu, určite by sme do toho išli. Veď prečo nie. Vyzerá to veľmi dobre…

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií |03.03.2017
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.