Spoločnosť Apple počas tohto roka chystá hneď niekoľko nových smartfónov, na ktoré sa veľmi tešíme. Koncom mesiaca sa dočkáme modelu iPhone SE 2 (iPhone 9). Neskôr, v septembri, to bude iPhone 12 (aj vo verzii mini) a tiež iPhone 12 Pro (aj vo verzii Max). Práve iPhone 12 mini by mohol byť predajný hit. Prečo?

iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.

Apple už dnes vo veľkom pracuje na nástupcoch iPhonov z modelovej rady „11“. Jedná sa o veľmi vydarenú generáciu, ktorá zažíva vo svete obrovskú popularitu. Novinka ale môže byť ešte o úspešnejšia.

Jablková spoločnosť má v rukách recept, ktorý jej môže pomôcť „upiecť“ doslova a do písmena predajný hit. Tento recept by sa mal nazývať iPhone 12 mini a bude stelesnením toho, čo ľudia očakávajú od iPhonu SE 2 (iPhonu 9), v trochu drahšej verzii.

iPhone 2020
Takto by mali vyzerať iPhony predstavené v roku 2020 – svetapple.sk

Výkonný hardvér bude samozrejmosťou

Čoho by sme sa mali teda dočkať? No, v prvom rade zariadenia, ktoré bude mať rozmery súčasného iPhonu 8. Samozrejme, že nejaký ten milimeter „hore-dole“ (po stranách) tu môže pribudnúť ale v zásade to človek nezaregistruje.

Výhodou má byť ale 5,4″ OLED displej, ktorý by mohol podporovať technológiu ProMotion, čo znamená, že bude mať až 120 HZ. Samozrejme, že tu už nebude prítomné tlačidlo Touch ID, ale nahradí ho modernejšia technológia Face ID.

Po stránke výkonu zariadenia tu môžeme zabudnúť na dnes najvýkonnejší mobilný procesor na svete, Apple A13 Bionic. V iPhone 12 mini, sa bude nachádzať jeho nástupca, Apple A14 Bionic, ktorý zas všetkým konkurentom ukáže, ako má vyzerať moderný mobilný čip.

Apple A14 Bionic
Apple A14 Bionic – svetapple.sk

Okrem iného má byť produkovaný pomocou 5nm procesu. V tomto smere bude teda revolučný a s menšou spotrebou energie poskytne viac sily. Sekundovať mu bude operačná pamäť (pravdepodobne) 4 GB RAM. Pre porovnanie, presne takú RAM má dnes iPhone 11 Pro.

Veľmi veľa technológie v iPhone 12 mini, za pomerne rozumnú cenu

Jedna z hlavných výhod 5,4″ modelu bude to, že ponúkne veľmi veľa technológie. V podstate sa neočakáva, že bude o niečo ochudobnený, oproti iPhonu 11, ktorý je v súčasnosti na trhu veľmi populárny.

Dočkáme sa tu napríklad dvojitej šošovky fotoaparátu na zadnej strane, fantastickej výdrže batérie, podpory bezdrôtového nabíjania, ultra-rýchlej siete 5G a mnoho iného… K dispozícii by mali byť verzie 64 GB, 128 GB a potom 256 GB. Základ bude cenovo atraktívny..

Prečítajte si tiež  Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn.
iPhone 11 utopila v jazere. Po 2 mesiacoch sa k nej dostal funkčný naspäť.
iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.

Ešte v tomto článku sme rozoberali, že iPhone 12 mini vyradí z ponuky stále veľmi populárny (ale už zastaralý) model, iPhone XR. Hoci bude trochu menší, cena by mu mala ostať rovnaká, akú si toto zariadenie drží aj dnes.

Bavíme sa teda o čiastke na úrovni 599$ za základný 64GB model. V Európe by sa mal ponúkať za 699€. Pre lepší prehľad o predpokladaných cenách sme pre vás pripravili zoznam:

  • iPhone 12 mini 64GB – 599$ (EU – 699€)
  • iPhone 12 mini 128GB – 649$ (EU – 749€)
  • iPhone 12 mini 256GB – 749$ (EU – 849€)

Ak si to teda na záver zhrnieme, v ponuke budeme mať pod týmto modelom už len iPhone SE 2 (iPhone 9), ktorý by mal štartovať na cenovej hladine, zhruba o 200$/€ nižšej. Ponúkne ale neporovnateľne menej a človek, ktorý bude chcieť moderné technológie bude môcť siahnuť po iPhone 12 mini.

Za 699€ budete mať teda plnohodnotný a aktuálny model, ktorý navyše prinesie aj podporu 5G, OLED zobrazovaciu jednotku a mnoho iného. Nám sa táto myšlienka teda veľmi páči. Cena iPhonu 12 so 6,1″ by sa mala potom pohybovať na súčasnej úrovni iPhonu 11…

iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.
iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -