Spoločnosť Apple predstavila v roku 2021 novú generáciu svojho ovládača Siri Remote pre Apple TV4K, ktorá dostala prepracovaný dizajn. Ako však odhaľujú dokumenty, ktoré firma predložila komisii FCC pred uvedením zariadenia na trh, jeho dizajn mal byť mierne odlišný.

Zatiaľ čo sa Apple v roku 2021 vzdalo dotykovej plochy a nahradilo ju fyzickými tlačidlami, samotný ovládač je podstatne hrubší, aby sa z ergonomického hľadiska lepšie držal v ruke. Čo je však zaujímavé, pôvodne mal mať aj priehlbinu v zadnej časti pre pohodlnejší úchop.

Ako môžete vidieť na obrázkoch z FCC, v zadnej časti Siri Remote sa pôvodne nachádzala drobná jamka, ktorá bola umiestnená kúsok nad logom spoločnosti Apple.

Apple TV Siri Remote prototyp
Zdroj: Macrumors

„Opierka na prsty“ mala zabezpečiť, aby sa vám ovládač ľahšie držal v ruke a nešmýkal sa z dôvodu hladkej hliníkovej povrchovej úpravy. Apple sa však napokon rozhodlo ináč.

Nie je to všetko

Apple TV Siri Remote prototyp
Zdroj: Macrumors

Pozorné oko si všimne aj ďalšie drobné dizajnové rozdiely, vrátane iného infračerveného snímača v hornej časti diaľkového ovládača či mierne odlišných ikoniek na tlačidlách.

Apple TV Siri Remote prototyp
Zdroj: Macrumors
Apple TV Siri Remote prototyp
Zdroj: Macrumors

Ako uvádza portál Macrumors, v súčasnosti nie je jasné, prečo spoločnosť odstránila priehlbinu zo zadnej časti, no vzhľadom na na časovanie musela urobiť túto zmenu na poslednú chvíľu.

Napíšte nám do komentára, ako by na vás vplývalo takéto vylepšenie ovládača Siri Remote. Myslíte si, že by drobná priehlbinka zlepšila jeho úchop? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Prečítajte si tiež  Apple nezabudol ani na Apple TV. Toto prináša tvOS 18
Môže ťa zaujímať
- Reklama -