Nie je žiadnym prekvapením, že čínski výrobcovia dokázali predstaviť AirPods 3. generácie skôr ako spoločnosť Apple. Tamojší inžinieri sú skutočne rýchli a na základe niekoľkých únikov dokážu skopírovať celý produkt, ktorý je takmer rovnaký ako originál.

O prvých falzifikátoch AirPods 3 sme vás informovali ešte začiatkom apríla. Zariadenia sa predávajú pod mierne odlišným názvom a pokiaľ ich spárujete so svojim iPhonom, správajú sú ako AirPods Pro. Samozrejme, s vrcholovým modelom slúchadiel od spoločnosti Apple nemajú absolútne nič spoločné.

Falošné AirPods 3 za cca 41 €

Známy youtuber EverythingApplePro teraz využil príležitosť a priamo z Číny objednal zariadenie, ktorého cena sa pohybuje na úrovni 50 $ (cca 41 €). Už na prvý pohľad sú falošné AirPods 3 veľmi solídne spracované a pripomínajú kvalitu od spoločnosti Apple.

Autor videa neváhal a okamžite vyskúšal aj zvuk, či dodatočné funkcie. Ako bolo uvedené vyššie, tieto slúchadlá sa správajú ako AirPods Pro, čo znamená, že v nastaveniach máte možnosť transparentného posluchu alebo redukcie hluku.

Presne podľa očakávaní však žiadna z vymenovaných funkcií v praxi nefunguje a tak falošné AirPods 3 nevedia nič iné, než prehrávať skladby.

Niekomu to samozrejme môže stačiť, no ako často upozorňujeme, podobné falzifikáty trpia na kvalitu výroby. Hoci na prvý pohľad pôsobia trvácne, už po pár dňoch sa môžu objavovať problémy s nabíjaním, výdržou batérie, vypínaním alebo vypadávaním jedného zo slúchadiel. Pri podobných objednávkach z Číny navyše nemáte žiadnu záruku.

Aké máte skúsenosti s podobnými výrobkami vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.