V priebehu posledných týždňov a mesiacov sa na internete objavilo množstvo správ, ktoré tvrdili, že Apple predstaví nové slúchadlá AirPods 3. generácie už v marci alebo apríli 2021. Hoci to vzhľadom na početné úniky znelo celkom uveriteľne, v skutočnosti by sme nemali byť až takýto pozitívni.

Podľa posledného úniku, o ktorý sa postarala kórejská publikácia DigiTimes (presnosť 65,1%) prídu AirPods 3 až oveľa neskôr. Hoci sa už mala začať ich sériová výroba, z rôznych dôvodov sa zatiaľ Apple na predstavenie nechystá. Ku celej veci sa vyjadril aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%), podľa ktorého prídu tieto slúchadlá niekedy v treťom kvartáli 2021.

Pokiaľ by sa uvedené informácie ukázali ako pravdivé, predstavenie by mohlo byť naplánované po boku iPhonu 12S. Bu de to presne päť rokov od chvíle, čo Apple predstavilo prvé AirPods spolu s iPhonom 7 – kde zmizol 3,5mm jack konektor.

Čo môžeme očakávať od AirPods 3?

AirPods 3 sa budú držať tradície a neposkytnú silikónové štuple po vzore AirPods Pro (ich recenziu nájdete tu). Používatelia sa ale môžu tešiť na celkom nový tvar a dizajn, ktorý bol inšpirovaný práve drahším modelom.

Nabíjacie stonky sa skrátia a slúchadlo bude oblejšie, čo zabezpečí pohodlnejšie používanie a menej vypadávania počas športu alebo iných aktivít. S tým mávali štandardné AirPods 1 alebo AirPods 2 problém.

Slúchadlá pravdepodobne ponúknu rovnakú výdrž batérie ako predchodca a to isté platí aj o nabíjacom puzdre. Niektoré úniky dokonca naznačujú, že by sa výdrž mohla predĺžiť, no podľa nás je to nepravdepodobné, nakoľko Apple umiestňuje akumulátory do stoniek a tie budú mierne skrátené. Nechajme sa prekvapiť.

Čo sa týka špeciálnych funkcií a technológií, v AirPods 3. generácie nebude ANC (aktívna redukcia hluku), no technologický gigant by mohol pridať aspoň “transparentný posluch”. Ten je na AirPods Pro veľmi obľúbený.

Napíšte nám do komentára, čo hovoríte na dizajn AirPods 3 a či by ste ich boli ochotní vymeniť za aktuálnu garnitúru.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.