Od predstavenia nových hodiniek v zostave Apple Watch Series 8, Ultra a SE druhej generácie sa o slovo hlási aj spoločnosť Google. Tá má už zajtra predstaviť svoje prvé inteligentné hodinky, ktoré ponesú názov Pixel Watch. Na internete sa objavili snímky, ktoré približujú vizuál a dizajn pripravovaného zariadenia. Google vidí tento produkt ako priamu konkurenciu pre Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Pixel Watch pôjdu po stopách Apple Watch. Ponúknu celú sadu módnych vymeniteľných remienkov

Spoločnosť Google pôvodne ponúkla náhľad hodiniek Pixel Watch už počas svojej letnej konferencie Google I/O. Hodinky Pixel Watch sú prvými inteligentnými hodinkami z dielne firmy Google a zároveň odpoveďou na hodinky Apple Watch, ktoré dominujú tomuto trhovému segmentu.

Podpora pre Android aj iOS

Hodinky Pixel Watch sú poháňané operačným systémom Wear OS a podľa očakávania obsahujú zdravotné a tréningové funkcie podobne ako konkurenčné zariadenia. Google chce naviac zaujať potenciálnych záujemcov nielen s podporou pre Android, ale aj pre iPhone.

Na rozdiel od hodiniek Apple Watch ponúkajú hodinky Pixel Watch okrúhly dizajn a displej s rámčekom po okrajoch. Obrazová časť úniku odhaľuje aké veľké budú rámčeky, takže skutočná plocha použiteľného displeja je menšia, než sa môže zdať. Podobne ako hodinky Apple Watch, aj hodinky Pixel Watch zobrazujú na snímkach telefonovanie, sledovanie srdcového tepu a počtu krokov.

Presná cena hodiniek Pixel Watch zatiaľ nie je známa, no niektoré odhady naznačujú, že by mohli stáť 349 USD za Wi-Fi verziu a 399 USD za model podporujúci mobilné funkcie. Ak sú tieto ceny presné, hodinky Pixel Watch by priamo konkurovali hodinkám Apple Watch Series 8, ktorých cenovka sa začína v podobných hodnotách.

Hodinky Google Pixel Watch
Zdroj: Tech Advisor

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -