Inteligentné hodinky Apple Watch majú množstvo senzorov, ktoré dokážu sledovať našu aktivitu ale aj zdravotný stav. Napadlo vás ale niekedy, že to možno nestačí. Inžinierov zo spoločnosti AURA Devices evidentne áno a presne preto vytvorili inteligentný remienok, ktorý je dnes dostupný už vo svojej druhej generácii. Jeho názov je AURA Strap 2 a ocenia ho nielen kulturisti, ale prakticky všetci milovníci fitness.

Toto zariadenie je navrhnuté tak, aby dokázalo zlepšiť zdravotné a fitnes funkcie Apple Watch pridaním bioelektrickej impedancie. Remienok sa štandardným mechanickým spôsobom pripojí ku Apple Watch a v jeho spodnej časti sa nachádzajú senzory, ktoré zabezpečujú pravidelné merania.

Spoločnosť AURA pri tom deklaruje, že jej produkt dokáže merať telesné zmeny spôsobené cvičením a ponúka meranie rovnováhy tuku, svalov a vody. Vďaka tomu si jednoducho nastavíte svoj ciel cez apku (chudnutie, naberanie svalovej hmoty atď) a následne môžete začať s tréningom.

V porovnaní s pôvodným remienkom AURA je remienok AURA 2 o 20 percent tenší a o päť percent užší, čo zvyšuje používateľský komfort.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zákazníci si tento produkt môžu zaobstarať v niekoľkých veľkostiach, pričom samotný systém neponúka žiadne zapínanie. AURA 2 teda svojim spôsobom pripomína remienky Solo Loop od spoločnosti Apple.

Merania spustíte jedným dotykom 

Dôležité je dodať, že aj keď zariadenie pôsobí na prvý pohľad trochu komplikovane, v skutočnosti pracuje veľmi jednoducho. Spoločnosť AURA tvrdí, že všetky merania je možné aktivovať jedným kliknutím, pričom nový dizajn remienku poskytuje až 16 samostatných snímačov.

Používatelia majú k dispozícii aj sprievodnú aplikáciu, ktorá im ponúka prispôsobené odporúčania a ciele. Vďaka tomu sa dá lepšie optimalizovať výkon jednotlivých meraní.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Remienok AURA Strap 2 je k dispozícii v čiernej farbe, je kompatibilný s hodinkami Apple Watch Series 3 alebo novšími a možno ho zakúpiť na webovej stránke spoločnosti AURA. Jeho cena štartuje na úrovni 149 $, čo vzhľadom na schopnosti nie je až tak veľa. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si podobnú fitness pomôcku pre Apple Watch boli ochotní zakúpiť aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -