Apple Car je od svojho uvedenia na trh vzdialený prinajmenšom niekoľko rokov. Kódové označenie vozidla Project Titan sprevádza prakticky od prvotných fám celá paleta kontroverzie a zvratov. Na projekte sa vystriedalo veľké množstvo pracovníkov, no podľa všetkého by s ním Apple stále mohlo mať obrovský úspech. Posledné prieskumy naznačujú, že potenciálni zákazníci by uprednostnili Apple Car pred vozidlami Ford alebo Tesla.

Prečítajte si tiež  Muž pracujúci na Apple Car sa priznal ku krádeži obchodného tajomstva. Hrozí mu 10 rokov väzenia a mastná pokuta

Podľa prieskumu spoločnosti Strategic Vision, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 200 000 majiteľov nových vozidiel, sa spoločnosť Apple umiestnila na treťom mieste v otázke kúpy nového vozidla. Gigant z Cupertina je treťou najčastejšie zvažovanou značkou, pričom až 26% respondentov by chcelo v budúcnosti vyskúšať Apple Car. Nad jablkovou firmou sa umiestnila iba Toyota s podielom 38% a Honda s 32%. Na štvrtej a piatej priečke sa umiestnili značky Ford a Tesla.

O Apple Car je obrovský záujem

Zaujímavé na tomto prieskume je, že viac ako 50% majiteľov Tesly by v budúcnosti určite zvážilo kúpu automobilu Apple. Paradoxom ale je, že firma Apple stále ani len nepotvrdila dohady o vozidle z vlastnej produkcie. Zatiaľ čo Apple Car by mal byť najväčším posunom v histórii spoločnosti, niektorí analytici naznačujú, že k tomuto kroku vôbec nemusí dôjsť. Apple však svojim záujmom v oblasti CarPlay naďalej potvrdzuje, že vozidlo s nahryznutým jablkom môže byť realitou.

Koncept vozidla Apple Car v sivej farbe
Zdroj: Electrek

Plány spoločnosti Apple týkajúce sa jej iniciatívy na projekte Titan pre autonómne vozidlá sa v priebehu rokov stále vyvíjajú. Koncom roka 2021 bolo oznámené, že po odchode Douga Fielda prevzal vedenie projektu viceprezident pre technológie Kevin Lynch. Ten pred odchodom do spoločnosti Ford viedol každodenné úsilie projektu Time s tímom stoviek inžinierov.

Spoločnosť Apple údajne zvažuje viacero rôznych možností projektu Titan, ale jej ambicióznym cieľom je dodať do roku 2025 autonómne elektrické vozidlo. Viac o tejto iniciatíve by sme sa mohli dozvedieť už čoskoro, na jednej z plánovaných konferencií Apple Keynote.

Prečítajte si tiež  Riaditeľ Volkswagenu je voči Apple Car skeptický. Podľa neho auta od Apple nikdy nedočkáme

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here