Apple Car, alebo ak chcete Project Titan patrí k najtajomnejším projektom jablkovej spoločnosti. Fámy o príchode vlastného autonómneho vozidla sa v technologickej komunite točia už roky, no stále sme sa žiadneho výsledku nedočkali. Svoje si o tom myslí aj riaditeľ automobilky Volkswagen Herbert Diess. Podľa neho sa spoločnosť namiesto výroby fyzického vozidla zameriava na zdokonaľovanie softvéru CarPlay.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 novinky, ktoré dostal CarPlay s príchodom iOS 16

Diess sa k tejto téme vyjadril na technologickej konferencii hub.berlin v Berlíne, na ktorej sa zúčastňuje aj spoločnosť Apple zastúpená viceprezidentkou pre životné prostredie, politiku a sociálne iniciatívy Lisou Jacksonovou. Riaditeľ automobilky sa podelil o vyhlásenie, podľa ktorého Apple vôbec nemusí pracovať na vlastnom aute.

Apple by sa malo držať osvedčenej funkcie CarPlay

Tieto poznámky určite majú niečo do seba. Spoločnosť Apple v podstate sama potvrdila veľké plány s integráciou funkcionality Apple CarPlay, čo sme mali možnosť vidieť počas prezentácie na konferencii WWDC 2022. Nová generácia CarPlay bude ponúkať podporu viacerých veľkých displejov, tachometrov, ukazovateľov stavu paliva, ovládania klimatizácie a ďalších prvkov.

Apple CarPlay 2023
Zdroj: Apple

Používatelia si budú môcť prispôsobiť svoje zážitky v aute výberom rôznych dizajnov prístrojových panelov a widgetov, pričom nový CarPlay 2.0 bude ponúkať špecificky navrhnuté prostredie spoločnosti Apple pre všetky displeje a funkcie vozidla. Prostredie je totiž navrhnuté tak, aby šofér auta nikdy nemusel opustiť rozhranie systému Apple.

Spoločnosť Apple uviedla, že prvé vozidlá, ktoré budú podporovať nový systém CarPlay, budú oznámené ešte do konca roka 2023. Hoci Volkswagen nepatrí medzi výrobcov automobilov, ktorí sa zaviazali implementovať systém do nových vozidiel, dve z podznačiek tohto automobilového giganta tak učinili. Ide o prémiovú dvojicu v zložení Audi a Porsche, ktorí boli zaradení do zoznamu prvých podporovateľov.

Apple CarPlay 2023
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -