Spoločnosť Samsung je známa tým, že svoje technológie ponúka v rôznych technologických odvetviach. V poslednej dobe sa mimo iného zaujíma aj o výrobu batérií pre elektrické vozidlá, ktorých je stále nedostatok. Podľa najnovšej správy od Etnews plánuje Samsung investovať v Európe až dva bilióny wonov, čo je v prepočte zhruba 1,5 miliardy eur. Firma chce rozšíriť výrobnú halu, ktorá sa nachádza v susednom Maďarsku.

Podľa správy by mala technologická spoločnosť zabezpečiť dostatočné množstvo batérií pre jeden milión nových vozidiel ročne. Samotná výrobná kapacita by vďaka budúcej viac ako jeden a pol miliardovej investícii mala predstavovať cca 60 GWh ročne. Samsung tak rozšíri produkciu maďarského závodu o 70 až 80 % v porovnaní so súčasnosťou.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Spoločnosť bude navyše s rozsiahlymi investíciami pokračovať aj naďalej v zahraničí, pričom ich celková výška a množstvo sa bude odvíjať od budúcich trhových podmienok. Investícia dvoch biliónov wonov bude jednorazová a podľa zahraničného média je zatiaľ najväčšia v histórii spoločnosti.

Dostanú sa batérie od Samsungu aj do Apple Car? 

Apple Car concept
Zdroj: Electrek

Určite ste počuli správy o tom, že aj spoločnosť Apple pracuje na svojom vlastnom elektrickom vozidle, ktoré by mohlo byť predstavené niekedy v ďalekej budúcnosti.

O projekte „Titan“ (ako sa toto EV interne označuje) toho v súčasnosti príliš veľa nevieme, no hovorí sa, že do výroby vstúpi najneskôr v roku 2027.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

O tom, či budú jeho batérie pochádzať od spoločnosti Samsung zatiaľ nebola reč, no v minulosti sa objavili úniky, v ktorých sa písalo, že Apple bude uprednostňovať amerických výrobcov komponentov.

Ak teda Samsung nepríde so zaujímavou ponukou tak ako pri displejoch pre iPhone, je pomerne nepravdepodobné, že bude vyrábať batérie pre Apple Car. Vylúčiť to ale samozrejme nemôžeme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -