Majitelia vozidiel Tesla, ktorí naviac vlastnia hodinky Apple Watch, sa môžu tešiť na očakávanú vychytávku. Podľa vedúceho firmy Elona Muska by šoféri vozidiel Tesla mohli v blízkej budúcnosti ovládať svoje autá cez hodinky Apple Watch. Musk na sociálnej sieti reagoval na otázku o možnej integrácii s hodinkami.

Zatiaľ nie je jasné kedy bude táto funkcia dostupná, keďže Tesla nezverejnila žiadny harmonogram pre jej implementáciu. Hlava spoločnosti je však známa svojimi unáhlenými vyjadreniami, čo sa potvrdilo aj v jednej z jeho odpovedí na sieti X (Twitter).

Aplikácia Tesla možno dorazí na Apple Watch už čoskoro

Aplikácia Tesla pre Apple Watch by umožnila vlastníkom vozidiel Tesla vykonávať rôzne operácie, ako je napríklad odomknutie auta, spustenie klimatizácie v kabíne, zapnutie alebo vypnutie režimu Sentry a diaľkové štartovanie vozidla. Tesla však zatiaľ neposkytla žiadne konkrétne informácie o tom, čo môžu používatelia očakávať.

Aplikácia pre ovládanie vozidiel Tesla cez Apple Watch je dlho očakávanou funkcionalitou. V App Store sú už dostupné aplikácie tretích strán, ako sú Tessie a Stats, ktoré umožňujú ovládanie Tesly cez hodinky. Nejde však o priamo integrovanú cestu od spoločnosti smerom k jablkovému systému watchOS.

Vlastníci Tesly už dlhšie volajú po implementácii funkcie živých aktivít, ktorá by zobrazovala stav nabíjania ich vozidla na zamknutej obrazovke iPhonu. Nie je však známe, či Tesla túto funkciu skutočne zavedie. Nechajme sa teda prekvapiť, do akej miery budú softvéroví inžinieri spoločnosti načúvať svojim klientom.

Prečítajte si tiež  Nová Tesla Roadster príde koncom roka: Z 0-100 km/h zrýchli za 1,9 sekundy a na nabitie prejde 1000 kilometrov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -