6Aj Apple sa inšpiruje Androidom

Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov mobilných zariadení na celom svete. V podstate by sme ju mohli označiť aj za akéhosi otca moderných smartfónov, nakoľko smer, ktorý ešte v roku 2007 nastolil prvý iPhone začali ostatní výrobcovia vo veľkom kopírovať a držia sa toho doteraz.

Neznamená to však, že spoločnosť Apple je v inšpirovaní sa ostatnými „nevinná“. Aj cupertinsky technologický gigant z času na čas prevezme technológie ostatných, ktoré už poznáme zo sveta Androidov dlhé roky. V tomto odvetví je to jednoducho bežná vec. Aj preto sme vybrali 4 veci, ktoré priniesli iPhone 15 a iPhone 15 Pro v roku 2023 ako novinku no, niektorí výrobcovia ich ponúkajú svojim zákazníkom už poriadne dlhú dobu.

Dobrou správou, ale je, že vo všetkých prípadoch ide o užitočné inovácie, ktoré budú zákazníkom spríjemňovať každodenný život. Apple volí pri vývoji svojej spotrebnej elektroniky stratégiu, v rámci ktorej pri veľa technológiách čaká, ako sa ujmú u ostatných a ak sú úspešné, časom ich pridá do svojich zariadení aj on sám.

Naopak, pokiaľ by sa technológie nestretli s pochopením, automaticky sa im vyhýba. Pekným príkladom sú skladacie smartfóny, ktoré síce v Cupertine skúmajú, no zďaleka nie sú dokončené. Dôvodom je nízka odolnosť ohybných panelov, ktoré poškriabete aj nechtom.

Poďme však už na zoznam vecí, ktorými sa v roku 2023 inšpiroval od Androidov iPhone 15…

Späť