O tom, že spoločnosť Apple pracuje na vylepšení iPhonu SE sa hovorí už niekoľko dlhých mesiacov. Aj keď by zákazníci najradšej videli úplne novú generáciu zariadenia, indície smerujú skôr k tomu, že inžinieri použijú existujúcu platformu, do ktorej zapracujú procesor A14/A15 Bionic a taktiež konektivitu pre 5G sieť.

Tým by prešiel iPhone SE drobným vylepšením, ktoré by ho síce niektorým ľuďom priblížilo aj v roku 2022, avšak nevyvolalo by žiadne vášne či zvýšený záujem.

No a presne v tejto chvíli vstupuje do hry čínska publikácia MyDriversktorá tvrdí, že to s iPhonom SE 3 môže byť predsa len celkom ináč.

Vo svojej správe uvádza, že Apple sa s týmto modelom rozlúči s LCD displejom, ktorý v súčasnosti nájdeme v iPhone SE a iPhone 11. Uvedenú technológiu postupne vystrieda modernejší a úspornejší OLED panel, s ktorým sme sa po prvýkrát stretli už v iPhone X a medzi používateľmi je veľmi populárny.

iPhone XRiPhone SE 3. generácie má ponúknuť 5G a taktiež vyššie spomenutý čip A14 alebo A15 Bionic. Okrem toho sa však nemá nachádzať v zastaralom tele iPhonu 8 ale naopak má prejsť na modernejší dizajn iPhonu XR, ktorý sa prestal predávať len pred pár týždňami.

iPhone SE 3 príde s Touch ID

iPhone 14Publikácia vo svojej správe tiež tvrdí, že iPhone SE 3 získa snímač odtlačkov prstov Touch ID, ktorý sa má nachádzať v pravej časti šasi v tlačidle pre uzamykanie.

Samozrejme, nakoľko má Apple v tomto smere veľmi nízke náklady na výrobu Face ID (pretože tento diel vyrába už viac ako 3 roky) dá sa predpokladať, že sa tu napokon ocitne snímač skenovania tváre. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3. generácie dostane výkonnejší procesor ako sme si mysleli

Na záver stojí za zmienku, že hoci bude iPhone SE 3 o niečo novší ako iPhone 11, jeho cena bude vzhľadom na viaceré absentujúce technológie nižšia. Výkonom a konektivitou však model z roku 2019 prekoná.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Dáva to logiku alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -