Príchodu novej aktualizácie iOS 15 sa dočkáme už túto jeseň. Väčší redizajn aplikácie Hudba síce nedorazí, no aj tak sa môžeme tešiť na niekoľko vychytávok.

Pozitívnou správou je, že na predstavenie a následné uvedenie Losless a Dolby Atmos zvuku so Spatial Audio sme nemuseli dlho čakať. Novinky dorazili do Apple Music v rovnaký deň, kedy prebiehala WWDC 2021. Množstvo ľudí si myslí, že takúto divokú kartu si malo Apple nechať až na iOS 15. Je tomu naozaj tak?

- Reklama -

Music

Integrácia je základ

Prvú novinku predstavuje možnosť Spatialize Stereo, ktorá bude dostupná pre majiteľov slúchadiel Airpods Pro a Airpods Max. Funkcia má na starosti simuláciu priestorového zvuku pre skladby, ktoré nedisponujú Dolby Atmos. Možnosť simulácie sa bude dať manuálne zapnúť v nastaveniach podľa potreby.

Aktualizácia prepojí hudbu so systémom oveľa bližším putom, ako to bolo doteraz. Apple Music dostane v iOS 15 väčšiu slobodu a preto jej funkcie nájdeme v celej škále natívnych aplikácií naprieč celým systémom.

Hudba

Hudba v iOS 15 nie je len o hudbe

Zmeny vyplývajúce z hĺbkovej integrácie hudby v iOS 15 sa pretavia do aplikácií akými sú Fotky, Facetime alebo Správy. Tu sú všetky chystané novinky:

Funkcia Shared With You

Priamo v appke Hudba, v tabe s názvom „Na vypočutie“ pribudne okno „Zdieľané s Vami„. Na tomto mieste nájdete hudbu, ktorú s vami zdieľali priatelia či rodina prostredníctom iMessage na iOS 15. Funkcia sa týka tiež aplikácie Apple TV, Podcastov alebo Safari.

Hudba

Spomienky vo Fotkách

Pre predplatiteľov služby Apple Music sa na iOS 15 objaví nová funkcia v tabe Spomienky. Tá bude integrovaná do appky Fotky a postará sa o celý rad zaujímavých možností. Okrem pridania hudby do fotiek a videí, dokáže na základe informácií o lokalite alebo čase zhotovenia odporučiť skladby alebo albumy, ktoré boli v tom čase/mieste populárne alebo čo ste počúvali počas fotenia.

music

Zdieľanie hudby cez Siri

Siri je na Slovensku obzvlášť kontroverznou témou. Ak ale patríte medzi užívateľov, ktorým nevadi jazyková bariéra a hlasovú asistenciu využívate denne, môžete sa tešiť na jednoduchšie zdieľanie hudby. Jednoduchým pokynom „Siri, send this to Robert,“ odošlete obsah z Apple Music. Ak nie je možné obsah zdieľať, Siri navrhne odoslanie snímky obrazovky s momentálne prehrávanou skladbou.

Hudba

Funkcia SharePlay vo Facetime

Aplikácia Facetime sa v iOS 15 dočká poriadnej nálože nových vychytávok. Hudobnú chuťovku zastupuje možnosť SharePlay, ktorá umožní všetkým účastníkom telefonátu počúvať vami zdieľanú hudbu. V telefonáte sa bude nachádzať akýsi „poradový rebríček„, do ktorého môže pridávať skladby každý z konverzácie vo Facetime.

Ktorá z noviniek iOS 15 v appke Hudba Vás najviac oslovila? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.