Mykhailo Fedorov, ukrajinský vicepremiér dohliadajúci na digitálne operácie, vyzval spoločnosť Apple, aby v čo najkratšom čase zastavila predaj produktov v Rusku a zároveň zatvorila online obchod s aplikáciami App Store. Práve toto je jeden zo spôsobov, ako by technologická spoločnosť mohla v týchto ťažkých časoch najviac pomôcť Ukrajine.

List bol odoslaný ako žiadosť priamo generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi. Zároveň ho Fedorov zverejnil aj na svojom Twitter účte.

Ako píše agentúra Reuters, politik tiež spomenul, že by mala spoločnosť Apple podporiť americké sankcie uvaľované na Rusko po tom, čo táto krajina spustila inváziu na Ukrajinu.

Spoločnosť Apple v súčasnosti prevádzkuje v Rusku internetový obchod Apple Online Store, kde si môžu zákazníci zaobstarať širokú paletu nových produktov od iPhonov, cez Macy až po iPady či AirPods.

V krajine sa ale samozrejme nachádza aj App Store, ktorý je plný najrôznejších aplikácií pre mobilné zariadenia. Jeho prípadné vypnutie by bolo razantným krokom smerovaným voči Rusku, nakoľko spotrebitelia by boli značne obmedzovaní.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Fedorov je dokonca presvedčený, že pokiaľ by Apple vyplo Apple Online Store a App Store, zásadne by tým mohlo motivovať mladú generáciu Rusov, aby sa postavili voči vojenskej agresii.

My už iba dodáme, že americká vláda nedávno prijala sankcie voči Rusku, ktoré majú americkým výrobcom zakazovať dovážať niektoré druhy tovarov do krajiny.

Momentálne to však nevyzerá tak, že by sankcie akokoľvek bránili spoločnosti Apple pokračovať v predaji svojich produktov .Apple zatiaľ nechcelo komentovať nič nad rámec oficiálneho stanoviska, ktoré ešte včera zverejnil generálny riaditeľ Tim Cook. Akonáhle budeme mať teda novinky, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.