Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple nezverejňuje oficiálne kapacity RAM pri svojich mobilných zariadeniach. Obvykle bývajú oveľa nižšie v porovnaní s konkurenciou. Tu je ale dobre poznamenať, že iOS funguje odlišne od Androidu a iPhone nepotrebuje „veľa“ gigabajtov. iPhone 12 Pro Max si napriek tomu polepší.

iPhone 12 Pro Max so 6GB RAM

Už v októbri sa dočkáme nových smartfónov. Predstavia sa 4 samostatné verzie, pričom dve budú dostupnejšie a dve „prémiovejšie“. Základ ponuky má tvoriť iPhone 12 (5,4″) a iPhone 12 Max (6,1″). Na vrchole bude iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max (6,7″).

V každom jednom zariadení nájdeme čip Apple A14 Bionic. Začiatkom týždňa sa nám predstavil v iPade Air 4. generácie. Výkon bude rovnaký, no operačná pamäť RAM nie. Viac kapacity dostanú len špičkové verzie.

V softvérovom testovacom nástroji Antutu boli objavené špecifikácie iPhonu 12 Pro Max (6,7″). Pôjde o vrchol modelového radu. Podľa úniku sa môžeme tešiť na 6GB RAM podobne, ako to má napríklad iPad Pro 2020.

Hoci sa v teste nevyskytla menšia verzia so 6,1″ displejom, my v redakcii predpokladáme, že medzigeneračný upgrade bude rovnaký. Týkať sa to žiaľ nemá základných prevedení.

Očakáva sa, že dostupnejšie modely dostanú „len“ 4GB RAM podobne, ako minuloročný iPhone 11. Na jednej strane je to samozrejme škoda. V roku 2020 znie takýto parameter takmer smiešne. Na druhej strane nám to ale nevadí.

Veríme, že produkty budú vyladené tak, aby sme tento hardvérový „nedostatok“ vôbec nepocítili. Ostatne, máte pocit, že váš iPhone 11 alebo iPhone 11 Pro trpí nízkou kapacitou RAM? My po ročnom používaní absolútne nie.

zdroj

Prečítajte si tiež  Stiahnite si aplikáciu Biela Noc. Prevedie vás mestom a atrakciami.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here