Prakticky celý svet už netrpezlivo čaká na chvíľu, kedy nám spoločnosť Apple oficiálne predstaví pripravovaný iPhone 15. Zariadenie príde v štyroch samostatných verziách a dostane niekoľko technických vylepšení a vizuálnych zmien. Patriť by medzi ne mala aj nová farebná paleta. Napokon by do ponuky mohol pribudnúť aj odtieň, pri ktorom sme to nečakali.

Známy leaker Majin Bu na sociálnej sieti X (predtým Twitter) zdieľal príspevok, na ktorom nám približuje ďalšie detaily ohľadom očakávaného iPhonu 15. Konkrétne sa mu do rúk dostali farebné USB-C konektory, ktorými by mal byť vybavený každý jeden model, aby spĺňal zákony EÚ, ktoré vstúpia do platnosti už na budúci rok. Jeden z týchto USB-C portov, na ktorý Bu narazil, je však v pomerne netradičnej farbe.

Aj keď sa doposiaľ hovorilo o rôznych odtieňoch, snáď v žiadnom z únikov nebola spomínaná „mentolová“ zelená, ktorú Apple naposledy použilo v iPhone 12, ktorý prišiel na trh ešte v roku 2020. Pri iPhone 15 a iPhone 15 Plus by sa však teoreticky mohla vrátiť.

Práve tento odtieň sa totiž nachádzal na jednom USB-C konektore, ktorý si môžete pozrieť aj na fotografii nižšie. Na zábere sú tiež vidieť aj ďalšie konektory v bielej a čiernej farbe.

Zelený iPhone 15 nemusí byť dostupný v septembri 

Zelený iPhone 15
Zdroj: X / Majin Bu

Sám Majin Bu je týmto únikom prekvapený, no ruku do ohňa zaň zatiaľ dať nedokáže. Na druhej strane však stále tvrdí, že je reálne, aby Apple predstavilo zelený iPhone 15.

Rovnako medzi fotky pridal aj mockup iPhonu 15 v takejto zelenej farbe, vďaka ktorému si ju vieme oveľa lepšie predstaviť naživo.

Podľa leakera to však neznamená, že si hneď v septembri budeme môcť kúpiť zelený iPhone 15. Ak by Apple toto prevedenie skutočne chcelo pustiť do predaja, pravdepodobne to urobí až na jeseň, v rámci tradičného osvieženia ponuky modelov.

Zelený iPhone 15
Zdroj: X / Majin Bu
Zelený iPhone 15
Zdroj: X / Majin Bu

V roku 2021 takto prišiel fialový iPhone 12, v roku 2022 zelený iPhone 13 a v roku 2023 žltý iPhone 14. Mentolový iPhone 15 by teda pokračoval v tradícii v roku 2024. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V iOS 14.5 si môžete zvoliť Spotify ako defaultný hudobný prehrávač
Môže ťa zaujímať
- Reklama -