iPhone 15 je za dverami a celý svet netrpezlivo čaká na to, kým nám spoločnosť Apple túto novinku oficiálne odprezentuje. Hoci v súčasnosti ešte nie je na sto percent potvrdený dátum premiéry, podľa doterajších únikov by to malo byť 12. septembra. Vďaka portálu Macrumors sa teraz spoločne môžeme pozrieť na to, v akých farebných prevedeniach bude iPhone 15 v roku 2023 dostupný.

Technologický gigant predstaví konkrétne štyri samostatné modely, z ktorých dva budú prémiové a dva „obyčajné“ – zamerané na menej náročných zákazníkov. Ako už býva zvykom, lacnejšie verzie budú o čosi viac pestrejšie či hravejšie, zatiaľ čo „Pro“ modely sa budú aj farebnými prevedeniami sústrediť na konzervatívnejší typ spotrebiteľa. Vo všetkých prípadoch si však zákazníci budú môcť vybrať s pomerne bohatej ponuky.

Zatiaľ čo niektoré farby pribudnú, alebo sa vrátia zo starších modelov, s inými sa budeme musieť rozlúčiť. Len včera sme vás informovali o tom, že Apple v prípade iPhonu 15 Pro / 15 Pro Max (Ultra) nemusí použiť obľúbené zlaté prevedenie. Namiesto neho tu budeme mať na výber z úplne iných možností.

iPhone 15 a iPhone 15 Plus farby 

iPhone 15 farby
V takejto farebnej ponuke by sa mohol v roku 2023 predstaviť pripravovaný iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Trochu nám to pripomína verzie, v ktorých bol pred pár rokmi dostupný iPhone XR (Zdroj: Macrumors)

Vďaka početným únikom už vieme, že spoločnosť Apple chce nový iPhone 15 predstaviť v žltej, modrej a pravdepodobne aj korálovej farbe. Firmu prezradili napríklad aj nedávno zverejnené USB-C nabíjacie káble, ktoré vraj nájdeme v krabiciach týchto zariadení.

Samozrejmosťou bude aj elegantná čierna, či biela verzia, pri ktorej nákupe skutočne nič nepokazíte. Trochu nám to pripomína ponuku iPhonu XR z roku 2018, ktorý bol dodávaný vo veľmi podobných odtieňoch.

Otázne však zostáva, či korálová / oranžová farba nebude doplnená ešte aj o červenú PRODUCT (RED) farbu, ktorá je pri týchto dostupná už roky.

iPhone 15 farby: 

  • Midnight / Black
  • Starlight / White
  • Yellow
  • Blue
  • Orange / Coral Pink

Za zmienku tiež stojí, že keď Apple v septembri 2023 tieto smartfóny predstaví, nemusia byť dostupné hneď vo všetkých vymenovaných variantoch. Niektorý z nich totiž môže prísť neskôr, až na jeseň 2024, kedy Apple zvykne takýmto trikom oživit ponuku svojich smartfónov. iPhone 14 takto dostal žltú, iPhone 13 zelenú a iPhone 12 fialovú farbu.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max / 15 Ultra farby 

iPhone 15 Pro farby
Na základe renderov je jasné, že iPhone 15 Pro bude zameraný na konzervatívne zmýšľajúceho spotrebiteľa. Jediné pestrejšia farba bude tmavomodrá. Čiernu a bielu doplní šedá. (Zdroj: Macrumors)

Pokiaľ budete mať v roku 2023 záujem o vlajkovú loď iPhone 15 Pro, respektíve iPhone 15 Pro Max, ktorý sa môže volať aj iPhone 15 Ultra, tešiť sa môžete na úplne nový materiál.

Prečítajte si tiež  YouTube testuje zaujímavú funkciu. Videá si budeme môcť priblížiť priamo počas prehrávania

Namiesto nehrdzavejúcej ocele tu Apple použije oveľa prémiovejší, odolnejší a tiež ľahší titán, ktorý by mal byť dostupný minimálne v štyroch farbách.

Tou základnou bude čierna, alebo tmavošedá a potom strieborná, respektíve biela (titánová). Okrem toho však iPhone 15 Pro môže byť dostupný aj v špeciálnej sivej farbe, ktorá pôsobí na renderoch veľmi luxusným dojmom.

Najzaujímavejšia v ponuke však má byť tmavomodrá, ktorú firma naposledy používala ešte v roku 2020, keď predstavila iPhone 12 Pro. Pri novom smartfóne to však môže byť jediný náznak akejsi „pestrosti“.

iPhone 15 Pro farby: 

  • Dark Blue
  • Silver-Gray
  • Space Black
  • Titanium

Z nášho pohľadu sú všetky verzie zaujímavé, no trochu nás mrzí, že spoločnosť Apple napokon pravdepodobne nepoužije červenú aj pre varianty „Pro“, o ktorej sa diskutovalo začiatkom roka 2023. Mohlo to vyzerať skutočne luxusne. Nechajme sa, ale prekvapiť, možno si výrobca predsa len skrýva nejaké to „eso v rukáve“.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -