Spoločnosť Apple nám pravdepodobne už 12. septembra predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý príde v štyroch samostatných verziách. Tá najzaujímavejšia ponesie označenie „Pro“ a mala by byť technicky aj dizajnovo kompletne prepracovaná. Známy leaker Majin Bu teraz zverejnil na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) ďalšie podrobnosti, ktoré vás budú v prípade záujmu o toto zariadenie určite zaujímať.

Začnime tým, že iPhone 15 Pro by mal mať titánový rám, kvôli ktorému sa upraví aj farebná paleta. Základ by mala tvoriť čierna, ktorá však bude o niečo svetlejšia, ako čierna farba v iPhone 14 Pro, no zároveň by nemala byť taká svetlá, ako pri iPhone 13 Pro. Druhou farebnou možnosťou bude tmavomodrá a treťou strieborno-sivá. Tento variant by mal mať klasický strieborný rám, no zadné telo bude pravdepodobne v sivom odtieni. O bielom, ani zlatom prevedení sa leaker Majin Bu nezmieňuje.

Krabica, v ktorej sa bude iPhone 15 Pro dodávať zákazníkom by mala vyzerať veľmi podobne, než balenie, na ktoré sme zvyknutí z uplynulých rokov. Zmení sa však tapeta, ktorá by mala mať čiernu farbu a elegantnú krivku v tvare písmena S.

iPhone 15 rýchle nabíjanie
Zdoj: YouTube

Rozmery displeja budú mať pri základnom iPhone 15 6,14″ a pri iPhone 15 Pro 6,15″. Pokiaľ si zaobstaráte iPhone 15 Plus, obrazovka bude mať 6,73″ a pri iPhone 15 Pro Max sa dočkáte obrazovky s rozmermi až 6,74″.

Za tieto rozdiely budú zodpovedné tenšie rámiky displeja, ktoré majú mať v prípade „Pro“ verzii iba 1,71 mm vrátane tenkého titánového šasi.

iPhone 15 Pro napokon dostane klasické fyzické tlačidlá, no tie by mohli byť doplnené o Action Button, ktorý nahradí prepínač tichého režimu. Základné modely však takúto vychytávku zatiaľ nedostanú.

iPhone 15 Pro titanium Gray
Zdroj: Hanstsaiz / Appleinsider

Na záver Majin Bu hovorí, že zatiaľ čo iPhone 15 Pro dostane klasický teleobjektív, iPhone 15 Pro Max, alebo iPhone 15 Ultra bude mať skutočný periskop. Ten by mal zabezpečiť lepšie optické priblíženie. Kamera však nebude mať štvorcový výrez, ale pekne okrúhly tvar tak, ako sme na to zvkynutí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Problém s ohnutým iPhonom 6 Plus malo len 9 zákazníkov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -