Ako už iste viete, pripravovaný iPhone 15 sa postará o prechod z konektora Lightning na USB-C. S tým sa však spája aj skutočnosť, že nie každý USB-C kábel či adaptér bude podporovaný. Jablková spoločnosť si však od tohto kroku sľubuje zvýšenie predaja vlastného licencovaného príslušenstva s podporou vyšších rýchlostí nabíjania.

Očakávaný prechod iPhonu na USB-C má priniesť spoločné metódy nabíjania pre všetky elektronické zariadenia. Nie je tomu však skutočne tak. Očakáva sa, že v rámci tohto kroku spoločnosť Apple obmedzí niektoré výhody ako napríklad rýchlejšie nabíjanie a rýchlosť prenosu dát.

Ak budete chcieť využívať konektor naplno, budete si musieť priplatiť za originálne príslušenstvo s certifikátom MFI (Made for iPhone).

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie novinku, ktorá zmení roky zaužívané tlačidlá jablkových smartfónov

V dôsledku toho Apple očakáva výrazný nárast dopytu po 20W napájacom adaptéri USB-C z vlastnej produkcie. Podobný scenár sa môže týkať aj donglov pre smartfóny, dátových káblov a iných periférií pre iPhone.

30 až 40 percentný nárast predajov adaptérov 

20W adaptér
Zdroj: SvetApple.sk

Vzhľadom na tieto faktory by malo Apple zaznamenať 30% až 40% medziročný nárast v predajoch adaptérov. V mnohých prípadoch však ľudia môžu voliť cestu produktov z dielne firiem tretích strán.

Certifikát MFI sa totiž nevzťahuje výhradne len na produkty Apple. Alternatívne príslušenstvo si preto budeme môcť zohnať o niečo lacnejšie a v konečnom dôsledku s rovnakou podporou.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Zdôrazniť tiež treba, že spoločnosť Apple to so svojimi obmedzeniami vôbec nebude mať jednoduché, nakoľko si na ne chce posvietiť priamo Európska únia. Uvidíme teda, ako to napokon celé dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -